Projekta CRAFTS 2.0 galvenais izaicinājums bija jaunu produktu un pakalpojumu attīstība Latgales tradicionālās amatniecības nozarē, kas balstās uz vietējiem resursiem un ko var popularizēt kā kopīgu tūrisma produktu reģiona apmeklētāju piesaistei. Projekts tiek īstenots no 2023. gada maija līdz decembrim.
Nozīmīgākais projekta rezultāts Krāslavas novadā ir iegādātais aprīkojums Krāslavas Amatniecības centra kokapstrādes un aušanas darbnīcai un muzeja “Andrupenes lauku sēta” kulinārā mantojuma un keramikas darbnīcai, un proti, mobilas āra teltis un baneri amatnieku dalībai izstādēs un tirdziņos, ikdienas darbam - stelles un griežamie velku loki, CNC frēzmašīna, keramikas apdedzināšanas krāsns, profesionāla gastronomijas krāsns un cepeškrāsns, termotrauki un infrasarkanie sildītāji. Līdz ar to tiek plānots, ka vietējie amatnieki varēs veidot jaunus un konkurētspējīgus produktus, kā arī piedāvāt Krāslavas Amatniecības centra un Andrupenes lauku sētas apmeklētājiem pievilcīgākus un daudzveidīgākus pakalpojumus.
Latgales un Krāslavas novada amatnieki – keramiķi, rokdarbnieki un citu mākslu pratēji attīstīja radošuma prasmes, mācoties ieraudzīt atšķirīgo un savienot nesavienojamo Amatnieku radošās darbības nedēļā Krāslavā. Pasākuma laikā amatnieki līdzdarbojās sešās darbnīcās, vēroja citus meistarus darbībā, apmainījās ar pieredzi un aroda prasmēm, iedvesmojās no veiksmes stāstiem, lai nākotnē vēl vairāk attīstītu savas aroda prasmes un veidotu konkurētspējīgākus produktus.
Divpadsmit amatnieki no Latgales, tostarp pārstāvji no Krāslavas novada, devās arī pieredzes apmaiņas braucienā uz Londonas amatniecības nedēļu 2023, kuras ietvaros apmeklēja izstādes, meistarklases un paraugdemonstrējumus. Tā ir bijusi nozīmīga pieredze par dizaina tendencēm amatniecībā un mākslā, tradicionālās un mūsdienu amatniecības apvienojumu iespējām.
Krāslavas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Tatjana Kozačuka atzīst: “Viennozīmīgi projekta ietvaros īstenotajām aktivitātēm ir augsta pievienotā vērtība, jo Krāslavas Amatniecības centra un muzeja “Andrupenes lauku sēta” mārketinga vajadzībām iegādātais aprīkojums jau tiek aktīvi izmantots dalībai visdažādākajos pasākumos, bet aprīkojums ikdienas darbam pilnveidos un attīstīs šo tūrisma objektu piedāvājumu, palīdzēs kļūt konkurētspējīgākiem salīdzinājumā ar citiem līdzīgiem objektiem Latgalē un arī Latvijā. Muzejam “Andrupenes lauku sēta” iegādātais profesionālais virtuves aprīkojums atvieglos un paātrinās darbu, pagatavojot Latgales kulinārā mantojuma ēdienus lielām tūristu grupām. Tas viss kopumā noteikti piesaistīs arvien vairāk apmeklētāju šiem objektiem, kas, savukārt, pozitīvi ietekmēs tūrisma nozares attīstību Krāslavas novadā”.