Zaļais karogs atkal plīvo virs Robežnieku skolas

16. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Ekoskolu apbalvošanas ceremonija, ko rīkoja Vides izglītības fonds projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšanas Latvijā 2019. gadā” ietvaros, kas tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

     Skolas uzrunāja Vides izglītības fonda pārstāvji un daži Ekoskolu nacionālās žūrijas pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas, Klimata gājiena rīkotāji.

     Šīs balvas skolām tiek piešķirtas uz vienu gadu un ikreiz jānopelna, visa gada  garumā organizējot vides izglītības pasākumus skolā ar apkārtējās sabiedrības palīdzību.

     Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem vides izglītības modeļiem, kurš Latvijā 16 gadu laikā ir ieguvis ievērojamu popularitāti.

     Apbalvošanas ceremonijā skolām bija iespēja iepazīties ar Ekoskolu programmas aktualitātēm, pārmaiņām Ekoskolu programmā šim mācību gadam un plānotajām aktivitātēm UNESCO Latvijas Nacionālās Komisijas rīkotajā Pasaules lielākajā mācību stundā. Arī notika kampaņas “Salabo pasauli” atklāšana.

172 Latvijas izglītības iestādes šajā mācību gadā  par īpašiem panākumiem vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē saņēmušas starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļa Karoga balvu vai  diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu. Arī Robežnieku pamatskola jau 15. gadu pēc kārtas saņēma Zaļā Karoga balvu un tai tika piešķirts starptautiskais Ekoskolas sertifikāts.

 

   Vides koordinatore Alla Stavro

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook