Vieglatlētika ziemas sezonā

Jau vairākus gadus, lai tiktu uz Latvijas čempionātu U 14 vecuma grupā (2006.-2007.g.dz.), notiek atlases sacensībās pa zonām. Šogad Latgales zonas (17 komandas) sacensības notika gripas un ORS epidēmijas laikā, tāpēc cīnīties par iekļūšanu Latgales labākajā pieciniekā aizbrauca tikai 3 meitenes.

Daniela Timma uzvar barjerskriešanā

Tāllēkšanā uzvar Daniela Timma!

Daniela Timma

Katrīnai Ļaksai 2. vieta augstlēkšanā

Pirmā startēja Anastasija Apenko 60 metru barjerskriešanā, kuru noskrēja bez kļūdām un iekļuva galvenajā A finālā, kurā cīnījās par medaļām. Anastasija piedalījās arī tāllēkšanas sacensībās, un, aizlecot tuvu savam personiskajam rekordam (4.18m), ar rezultātu 4.16m ierindojās 4.vietā. Tātad, viņa izcīnīja divas ceļazīmes uz Latvijas čempionātu.

Trešo ceļazīmi izcīnīja Terēza Podjava, kura 60m distancē uzstādīja savu personisko rekordu - 9,02 sek un ierindojās 4.vietā. Latvijas čempionātā Rīgā meitenes vēlreiz laboja savus rekordus, kā arī izpildīja normatīvus startiem Latvijas čempionātā vasarā.

Šajā ziemā vislabākos rezultātus uzrādīja jaunietes U18 vecuma grupā (2002.-2003.g.dz.). Normatīvus izpildīja divas piecpadsmitgadīgās meitenes –  Daniela Timma un Katrīna Ļaksa. Danielai normatīvi tika izpildīti piecās  disciplīnās, taču startēt drīkst ne vairāk kā trijās. Tika nolemts startēt  barjerskriešanā, tāllēkšanā un trīssolī. Kaut gan 60m/b izdevās pat uzlabot personisko rekordu – 9,45 sek, ar to pietika, lai ierindotos tikai 9.vietā, jo sacensību līmenis krietni paaugstinājies. Tāllēkšanā uzlabot personisko rekordu (5.22m)  neizdevās, bet Daniela tika finālā, un ar rezultātu  5.15m ierindojās 6.vietā.

Trīssoļlēkšanas disciplīnas sacensības izvērsās ļoti sarežģītas, jo pirmajā mēģinājumā Daniela pārkāpa atspēriena dēlīti, bet otrajā tiesneši kļūdaini ierakstīja par vienu metru mazāku rezultātu, nekā tas bija īstenībā! Lēciens 9, 67m tālu negarantēja vietu finālā. Tomēr trešais mēģinājums izdevās lielisks  - 10.92m – jauns personiskais rekords, kas rezultātā deva 5.vietu sacensībās un ierindo Danielu otrajā vietā Krāslavas Sporta skolas visu laiku labāko vieglatlētu (līdz 18 gadiem) sarakstā. Pirmā šajā sarakstā ir Ineta Radeviča, kurai 1999.gadā padevās 12,64m tāls lēciens.

Augstlēkšanās sacensības lieliski nostartēja Katrīna Ļaksa. Viņa pārliecinoši ar pirmo mēģinājumu, pārvarēja  visus augstumus, atkārtojot personisko labāko sasniegumu – 1.55m un ierindojās 5.vietā.

Nedēļu vēlāk, marta sākumā, U18 vecuma grupas meitenes startēja starptautiskajā turnīrā Minskā, no kurienes divus uzvarētājas kausus atveda Daniela Timma – tāllēkšanā  - 5,11m un barjerskriešanā – 9,45 sek. Katrīnai Ļaksai –  sudrabs augstlekšanā – 1.55m.