Vēstures stunda Nacionālajā teātrī

Valsts svētku nedēļā Krāslavas pamatskolas 9.klases devās ekskursijā uz mūsu valsts galvaspilsētu Rīgu. Skatījāmies un priecājāmies par Rīgu svētku rotā.

Apmeklējām Eiropas māju, un visiem bija iespēja iejusties Eiropas parlamenta deputātu lomās un padomāt par atkritumu šķirošanas nozīmi un iespējām. Šeit sapratām, ka būt deputātam nemaz nav tik viegli un svešvalodu zināšanas ir ļoti nozīmīgas dzīvē.

Ar programmas „Latvijas skolas somas” atbalstu noskatījāmies Latvijas Nacionālā teātra izrādi "Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas 2.teātris”. Izrādes veidotāju interesantā iecere mums deva iespēju atgriezties tālajā 1918. gada 18. novembrī – svinīgajā Latvijas Valsts pasludināšanas brīdī. Paralēli tam audio ierakstā mēs varējām klausīties arī mūsdienu jauniešu vērtējumu un attieksmi pret notiekošo uz skatuves un dzīvi kopumā. Pašiem nemanot, emociju vadīti, kopā ar aktieriem stāvējām un dziedājām Latvijas Republikas himnu un skaļi aplaudējām, kad tika nolasīts lēmums par Latvijas neatkarīgās valsts dibināšanu. Palikusi atmiņā arī pastaiga un iepazīšanās ar Vecrīgu. Bet Kara muzejā skatītā ekspozīcija deva iespēju skaidrāk izprast vēstures notikumus Latvijā. Bez šaubām, tas palīdzēs arī sekmīgāk nokārtot valsts eksāmenu vēsturē 9.klases beigās, jo kopā ar mums ekskursijā piedalījās vēstures skolotāja Dzintra Rateniece.

Paldies Krāslavas novada domei un Aulejas pagasta vadītājam Aivaram Umbraško par atsaucību un finansiālo atbalstu, bet autobusa šoferītim Jānim par izturību un sapratni.

 

Krāslavas pamatskolas 9.klases audzinātāja 

Ligija Mačuļska

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook