Veselības dienas basketbola turnīrs

8.septembrī Krāslavas Sporta skolā, Pils ielā 5 notika Krāslavas Veselības dienas basketbola turnīrs jauniešiem “Tieši mērķī”, kas tiks organizēta Krāslavas novada domes īstenotā ESF projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/097 „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilaksei Krāslavas novadā” ietvaros.

Komandām šis turnīrs noteikti noderēs, lai labāk sagatavotos gaidāmajām Valsts mēroga sacensībām gan LJBL (Latvijas Jaunatnes basketbola līga), gan LBL (Latvijas Basketbola līga). Uz turnīru tika uzaicinātas 5 komandas. Jēkabpils/Līvāni apvienotā U16 komanda – startē LJBL Superlīgā, Ezerzeme/Rēzekne U16 komanda – startē LJBL Superlīgā, Latvijas čempioni un godalgoto vietu ieguvēji. Abās iepriekš nosauktajās komandās spēlē Latvijas izlases dalībnieki. Trešā komanda šajā grupā bija mājinieku, Krāslavas Sporta skolas komanda. Nedaudz vecāku jauniešu komandas pārstāvēja BK Ezerzeme (Rēzekne) komanda, kura pagājušajā sezonā uzvarēja LBL3 sacensībās, bet šogad pošas startēt LBL2 sacensībās, kā arī BK Krāslava/Sporta skola komanda.
Kā pirmās laukumā “šķēpus krustoja” Krāslavas un Jēkabpils/Līvānu apvienotā komandas. Kaut pirmajā puslaikā krāslavieši izvirzījās vadībā, ar 9 punktu pārsvaru, uzvaru izcīnīja ciemiņi. Spēļu starplaikos norisinājās dažādi konkursi un stafetes, kur dalību varēja ņemt jebkurš interesents. Konkursā “ātrs un precīzs” labākais izrādījās Mārtiņš Puriņš no Jēkabpils, bet trīspunktu metienu konkursā uzvarēja krāslavietis Rinalds Timma. Otrajā šīs diena spēlē tikās Rēzeknes un Jēkabpils/Līvāni komandas. Pārliecinoši labāki izrādījās rēzeknieši. Trešajā un ceturtajā spēlēs tikās Rēzeknes un Krāslavas komandas. Abās, ļoti saspringtajās, cīņās pārāki bija mūsu pretinieki. 
Krāslavas komandām sagatavošanās ciklā šis turnīrs noteikti nāks par labu. Pretinieku komandas ar nolūku tika aicinātas spēcīgas, lai labāk būtu redzami mūsējo trūkumi. 
    Veselības dienas saturu papildināja divi lektori. Edgars Gribs pastāstīja kā nodarbības ar sportu un basketbolu ietekmē cilvēka veselību, kāda ir nepieciešama speciālā fiziskā sagatavotība un kā ikdienā izvairīties no traumatisma. Irēna Evarte (ārsta palīdze, sporta skolas medmāsa) nolasīja lekciju par tēmu: Fizisko nodarbību nozīme sirds, asinsvadu, onkoloģisko, garīgo slimību profilaksē, kā arī iepazīstināja ar pirmās palīdzības sniegšanu ikdienā.
    Paldies visiem sadarbības partneriem: www.kraslavasvestis.lv, www.kraslava.lv,  www.sportskraslava.lv, laikrakstiem “Ezerzeme” un “Krāslavas Vēstis”, Krāslavas Sporta skolai, Jēkabpils un Līvānu Sporta skolām, BK Ezerzeme, SIA Lekon un, atsevišķs paldies Krāslavas novada domei.

 


Raitis Timma, basketbola treneris

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook