VEIDENBAUMS – LIVE

Latviešu dzejniekam E. Veidenbaumam – 150. Viņa dzeja, rakstīta tālā pagātnē, ir ļoti aktuāla arī mūsdienās, kad atkal un atkal var runāt par tādām tēmām kā dzīves jēgas meklējumi, savdabīga brīvā laika pavadīšana, savstarpējās attiecības, dažādu sabiedrības sociālo slāņu atainojums utt..

17.oktobrī iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros Krāslavas Valsts ģimnāzijas skolēniem, konkrētāk 12.d, 12.c un 9.kl. skolēniem, bija iespēja noskatīties Rēzeknes teātra „Joriks” izrādi „VEIDENBAUMS LIVE”.

Tas bija savdabīgs un mūsdienīgs skatījums uz E. Veidenbauma dzeju. Diezgan daudz aktuālu tēmu, domu un secinājumu varēja virpināt galvā, klausoties jauno aktieru dzejas lasījumos un dziesmās. Šī teātra izrāde noteikti atšķīrās no mums pieņemtās tradicionālās izrādes, kad var izsekot kādam konkrētam sižetam un aktieru tēlojumiem. E. Veidenbauma dzeja„ nav tikai tinte uz noputējušām burtnīcu lappusēm vai mūžveca obligāta nodeva skolas programmās. Viņa vārdi dzīvo un skan, kad atkal un atkal saduramies ar pārlaicīgo. Nesaprasts, izaicinošs, ar savam laikam vēl nepieredzētu sarkasma devu viņš izdega 24 gadu vecumā. Taču pavisam jaunā veidolā Veidenbaums dzīvos uz Rēzeknes teātra "Joriks" skatuves, piepildot to ar skaļu mūziku, piparotu dzeju un, galvenais, iespēju mums katram palūkoties uz sevi no malas cauri tai "tumsai un miglai, kas pasauli sedz”.”

(http://www.teatrisjoriks.lv/iestudejumi/veidenbaumslive/)

 

 

Krāslavas Valsts ģimnāzijas 12.kl. skolēni

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook