Turpināsies zivju mazuļu ielaišana, bet maluzvejniecības apkarošanai tiks pielietotas jaunās metodes

Krāslavas novada dome arī 2018.gadā turpinās iesākto darbu zivju resursu aizsardzības un zivju resursu pavairošanas un atražošanas jomā.

 

Ar Zivju fonda atbalstu pasākuma “Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpēs” ietvaros Krāslavas novada Sīvera ezerā tiks ielaisti paaudzēti zandarta mazuļi līdz 5 grami (kopā 28 080 gab.). Savukārt pasākuma “Zivju resursu aizsardzības pasākumi” ietvaros tiks iegādāts kvadrokopters un trīs ķermeņa kameras. 


Ar kvadrokoptera un ķermeņa kameru palīdzību ir iecerēts fiksēt pārkāpuma brīdi, lai būtu neapstrīdami pierādījumi malu zvejnieku sodīšanai par izdarīto pārkāpumu. Ar kvadrokoptera palīdzību būs iespējams apsekot ūdenstilpnes lielākā platībā un attālumā, noskaidrot zvejnieku atrašanas un koncentrēšanas vietas, kā arī rīku atrašanas vietas pie krasta līnijas un ezeru seklākajās vietās. Vēlāk šis vietas varēs pārbaudīt, izmantojot laivas un veikt zvejniecības rīku pārbaudi. Kvadrokopters un ķermeņa kameras ļaus veikt audio un video ierakstu, kas vēlāk var kalpot kā pierādījums pārkāpuma izdarīšanai.


Projektiem piešķirtais kopējais Zivju fonda finansējums sastāda EUR 8 611.05, pašvaldības līdzfinansējuma daļa – EUR 1 094.69. 

 

 


Andris Rukmans
Krāslavas novada dome
656 20284

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook