"Top kauss 2018"

"Top kausa 2018" finālsacensības šosezon notika 7.aprīlī jau septiņpadsmito reizi, un tās ir populārāko jaunatnes sacensību skaitā Latvijā, kuras Latvijas Volejbola federācija rīko vispārizglītojošajām skolām.

Finālsacensības tradicionāli tiek organizētas Rīgā, Olimpiskajā Skonto hallē un ir kļuvušas par volejbola svētkiem, jo paralēli volejbola sacensībām, kas vienlaicīgi notiek uz 16 laukumiem, bērniem un jauniešiem ir iespēja pierādīt sevi arī dažādās atrakcijās, viktorīnās un citās aktivitātēs.  Šogad tajās startējušas 47 pilsētu un novadu, kas veidoja 125 komandas no 84 skolām.


 Sacensībām ir divi posmi - atlases sacensības četrās grupās – 8.-9.klašu grupā zēniem un meitenēm un 10.-12.klašu jauniešiem. "Top kauss 2018” 1.posma atlases sacensības Krāslavas un Dagdas novadiem  norisinājās 22. februārī un 1.martā Krāslavas Varavīksnes vidusskolā. Sacensībās piedalījās 28 novadu skolas ar dažādu komandu skaitu: KVĢ-  18 komandas, Krāslavas Varavīksnes vidusskola – 4 komandas, Dagdas - 2, Ezernieku vidusskolas -3, Šķaunes pamatskola – 1 komanda. 


Tiesības startēt finālsacensībās Rīgā izcīnīja Krāslavas Valsts ģimnāzijas divas komandas:  10.-12. klašu meiteņu, un 8.- 9. klašu zēnu komanda, kā arī  Ezernieku vidusskolas jauniešu un Dagdas vidusskolas 8.-9.klašu meiteņu komandas.

Starti vispārizglītojošām skolām noritēja veiksmīgi. Krāslavas Valsts ģimnāzijas komandas ierindojās 20. vietā meitenes 32 komandu konkurencē un 16.vietā zēnu komanda.  

Ezernieku vidusskolas jaunieši ieguva augsto 7.vietu un Dagdas vidusskolas meitenes 12.vietā. Krāslavas Valsts ģimnāzija tika svinīgi godināta par iegūto trešo vietu ar piemiņas kausu un vērtīgām balvām – volejbola bumbām, starp labākām Latvijas skolām nominācijā -  ”Trīs skolas, kuras startējušas ar lielāko komandu skaitu 1.posma sacensībās”.


Paldies Krāslavas novada izglītības pārvaldes kolektīvam par atbalstu, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas administrācijai un sporta skolotājiem I. Lukšam un I. Bernātei par atbalstu organizējot „Top kausa 2018” 1.posma sacensības, spēļu tiesnesim D. Silovam, Krāslavas Valsts ģimnāzijas direktoram J. Tukānam un skolas administrācijai, sporta skolotajam D. Duškinam,  klašu audzinātājām,  skolēniem un skolēnu vecākiem par sadarbību un atbalstu, Krāslavas novada domei par iespēju piedalīties sacensībās nodrošīnot ar transportu.  

 


Krāslavas novada sporta skolotāju metodiskas komisijas vadītāja N. Raudive

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook