Svētku pasākumi Izvaltas pamatskolā turpinās

Jau pagājušajā mācību gadā skolēni skolotājas Silvijas Stivriņas vadībā izveidoja sadziedāšanās bukletu “100 tautasdziesmas Latvijai”. Visu bukletā iekļauto dziesmu vārdus un melodijas vislabāk zina folkloras kopas “Mozī latgalīši” dziedātāji.

15 dziedošie skolēni iesaistījās “Elektrum” organizētajā akcijā “ Iedziedi dziesmu Latvijai”. Vispopulārākās dziesmas: U. Stabulnieka “Tik un tā”, latviešu tautas dziesma “Stāvēju dziedāju” un brāļu Ziemeļu dziema “Uzsniga sniedziņš balts”. Akcijas dalībnieki saņēma dalības nozīmīti.
    Skolas meiteņu ansamblis uzstājās arī Izvaltas pagasta vērienīgajā pasākumā 17. novembrī, un   “Mozī latgalīši” arī Krāslavas pilsētas svētku pasākumā 18. novembrī.
    Valsts svētku ietvaros sporta skolotāja Laimoņa Rukmaņa vadībā notika konkurss “Stiprinieks 2018”. Piedalījās visi skolēni. 2.-4.klašu grupā stiprinieka titulu ieguva Alīna un Oļegs, 6.-7. – Ženija un Inārs, 8. klasē – Raimonds un Valērija.
    16. novembrī skolā notika svētku noslēguma pasākums. Tajā  sadziedāšanās dziesmas mijās ar rotaļām, skolēnu uzrunām Latvijai un aktīvāko pasākumu dalībnieku apbalvošanu. Pēc pasākuma notika tikšanās ar robežsargiem – kinologiem. Tajā skolēnus pārsteidza tas, cik varoši un paklausīgi ir robežsargu suņi.
    Svētki ir beigušies, taču dzīve turpinās un Latvijas simtgades laikā iesāktās ieceres un darbi jāturpina arī tālāk, veidojot skolēnos piederību Latvijas valstij, savam Izvaltas pagastam.

 

 

 Materiālu apkopoja Irēna Kriviņa un Līvija Bogdāne

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook