Stikls, krāsas, pārceltuve…

Mācību gads tuvojas noslēgumam. Pēc labi padarītiem darbiem mācību gada laikā esam nopelnījuši doties ekskursijā! Tā Krāslavas Bērnu un jauniešu centra 34 lietišķās mākslas pulciņu audzēkņi devās ceļā. Tā kā darbojamies radoši, arī braucām baudīt mākslu un skaistumu uz Līvāniem.

Mākslas un amatniecības centrā skatījām audēju, šuvēju, kalēju, rokdarbnieču  ierīkotos darba stūrīšus, lūkojām garāko jostu Latvijā – 94 metrus garu. Sajūsmu izsauca Stikla muzeja apmeklējums un stikla pūtēja meistarklase. Izbaudot lielo karstumu šajā procesā, novērtējām darba “melno garozu”. 


Tālāk devāmies uz Mūsdienu mākslas galeriju. Tas bija nepierasti. Pati ēka, plašā zāle, augstie griezti, krāsaini dīvāni ….Mūs sagaidīja pats galerija saimnieks, mākslinieks  Raimonds Vindulis. Pēc galerijā izvietotās foto izstādes apskates, mūs gaidīja radoša nodarbe. Ik viens saņēma gleznošanas plāksnes, cimdus, krāsu trauciņus un radošais process sākās…….. Katrs devās mājās ar mākslas darbu! 
Līvānos nav tilta pār Daugavu. Lai tiktu pāri, iedzīvotāji izmanto 21. gadsimtam diezgan neparastu un eksotisku transporta līdzekli – pārceltuvi. Mēs apmeklējām vienu no trīs Latvijas upju pārceltuvēm. Rūcot pārceltuves Līvāni- Dignāja motoriņam un tālumā ducinot pērkonam, mēs pārceļojām pār Daugavu, izkāpām uz Sēlijas zemes un vizinājāmies atpakaļ. 


Braucot mājās, dalījāmies pozitīvās emocijās. Paldies Līvānu puses viesmīlīgajiem cilvēkiem, paldies atsaucīgajam firmas “Dautrans” šoferītim Dainim. Bet ziniet, nekur nav tik labi kā mājās….. 

 

 

Pulciņa ”Meistarstiķis” skolotāja Aina Guba

 

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook