Skolēni eksperimentē

17.februārī Krāslavas bērnu un jauniešu centrā notika Jauno vides pētnieku konkurss ”Skolēni eksperimentē”, tas ir pirmais no pasākumiem ceļā uz X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, piedaloties vides izglītības projektā „Zaļais kods”- stāsta BJC metodiķe Sanita Kumpiņa.

Šīs aktivitātes viens no galvenajiem mērķiem sekmēt skolēnu izpratni par vidi un tās problēmām, aktivizēt un paplašināt vides izglītības darbu izglītības iestādēs, kā arī veicināt un attīstīt sadarbību starp valsts, pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām.
Novada konkursā piedalījās četri labākie jaunie vides pētnieki no Robežniekiem un Krāslavas. Dalībnieki veica patstāvīgus pētījumus un eksperimentus par dažādām vides tēmām un stāstījumā klātesošos iepazīstināja ar paveikto. Visi klātesošie atzina, ka  pētījumi ir interesanti, saistoši un aktuāli gan skolēniem, gan pieaugušajiem. Darbu autori labprāt iepazīstinātu ar savu veikumu arī citus interesentus.   
2.vietas diplomus un nelielas saldās balvas saņēma Anrijs Djatkovičs (8.klase, Krāslavas pamatskola, skolotāja Ināra Grāve) par darbu  „Mazgāšanās līdzekļi” un Ivita Klagiša, Kristīne Buko (7.klase, Robežnieku pamatskola, skolotāja Aina Kudiņa) par darbu „Biodegradablā plastmasa”
Uz II kārtu- Skolēnu forumu Rīgā LU Ķīmijas fakultātē, kas norisināsies zinātniskas konferences veidā izvirzīta 1.vietas ieguvēja, Velta Gončarova (8.klase, Krāslavas pamatskola) ar darbu „Ūdens kvalitāte” un kopā ar savu skolotāju Ināru Grāvi gatavojas forumam, kas notiks jau 13.martā. Abas ir apņēmības pilnas tikt uz Rīgu, atbalstu cerot saņemt no novada domes un skolas.  
Līdztekus savam veikumam dalībniekiem Rīgā būs iespējams uzzināt, kādus eksperimentus veic zinātnieki.
       Vides izglītības projektā „Zaļais kods” gaidām dalību arī no parējām  novada skolām un skolēniem vides izziņas spēļu konkursā, kas notiks 30. martā, kā arī akcijā X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem. (skat. nolikumu par akciju)
Vides izglītības projekta „Zaļais kods” noslēgums norisināsies X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā no 2010.gada 8.-10.jūlijam Vērmanes dārzā vides radošajās darbnīcas, kurās tiks demonstrēti un prezentēti veiksmīgākie vides pētījumi un eksperimenti. Lai veicas mūsu novadniecēm!

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook