Padomi nākošajiem arhitektiem

Pēdējā mācību dienā Robežnieku pamatskolas skolēniem iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija ieplānota ekskursija uz Daugavpils Zinātkāres centru. Sākumā bija radoša nodarbība "Zemestrīce".

Katrai skolēnu grupai no kartona un līmlentes vajadzēja uzbūvēt visaugstāko un izturīgāko māju, kas izturētu zemestrīci.

Pēc mājas izturīguma pārbaudes ar speciālu aparātu, tika pārrunāts, kādas zināšanas nepieciešamas arhitektam un kāpēc dažas celtnes ir kultūrvēstures pieminekļi. Daži skolēni savu uzbūvēto māju paņēma līdzi.

Pēc tam skolēni iepazinās  ar matemātikas un fizikas likumiem dažādu spēļu veidā. Bērniem ļoti iepatikās interaktīvās spēles ar bumbu, istaba ar dažāda lieluma sienām, kur cilvēks varēja iejusties kā Liliputa, tā Gulivera lomā. Meitenes labprāt pakāpelēja pa alpīnistu sienu. Kuri jau jutās noguruši, tie mierīgi varēja pasēdēt un paskatīties zinātnisko filmu par dzīvo pasauli.

Bērniem ļoti patika ekskursija, mēs sakām paldies iniciatīvas organizētājiem un ceram, ka arī nākošgad mēs varēsim iepazīt kaut ko interesantu.

 

Ludmila Boločko, Valentīna Dzalbe

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook