Rēzekne – Latgales pērle

Krāslavas pamatskolas 6.klases decembrī, pateicoties Latvijas valsts iniciatīvai „Latvijas Skolas soma”, devās mācību braucienā uz Rēzekni, ar mērķi - izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas un Latgales kultūras vēsturi.

Apmeklējot Latgales vēstniecību Gors, skolēni uzzināja daudz jauna un interesanta par ēkas arhitektoniskajiem risinājumiem, par iespējām gan sabīdīt lielajā zālē un mazajā zālē grīdas, gan iespējām pārvietoties pa aktieru gaiteņiem un interesantiem risinājumiem gaiteņu uzskaitē. Skolēni varēja iejusties aktieru lomā un iztēloties, ka  atrodas aktieru ģērbtuvēs, interesi izraisīja arī horeogrāfijas zāle, konferenču telpas ar skaņu absorbējošiem elementiem. Turpat vēstniecības telpās apmeklējām mākslinieces Ditas Lūses izstādi „Gaismas laiks”.
Nākošais apskates objekts bija Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”. Gides pavadībā skolēni izstaigāja telpas, kurās norisinās skolēnu radošo grupu nodarbības. Gides vadībā skolēni nokļuva skatu tornī, minēja mīklas, mēģināja pierādīt savu erudīciju jautājumos par Latgali, tās vēsturi. Kā interesantu faktu gide pastāstīja, kā veidojies uzraksts „Zeimuļs”.
Tālāk sekoja ekskursija pa Rēzeknes pilsētu. Tās laikā apmeklējām galveno Rēzeknes pieminekli „Vienoti Latvijai”, ko tautā sauc par Māras pieminekli. Skolēni uzzināja daudz vēsturisku faktu par pieminekļa celšanas vēsturi, pilsētas vēsturi. Pa ceļam uz Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrāli skolēni ar prieku iesaistījās pilsētas atpūtas parka atrakcijās, kas saistītas ar Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Katedrālē apskatījām skaistos sienu gleznojumus.
Aizpildot skolotāju izstrādātās darba lapas, skolēni mēģināja atbildēt uz jautājumiem, kā arī veidot savus vārdiņus no latvju zīmēm, kā to darīja mākslinieks, kas izveidoja uzrakstu „Zeimuļs”.
Pēc brauciena skolēni ar atzinību novērtēja redzēto un dzirdēto, uzsverot, ka zināšanas un iespaidus, kas gūti mācību brauciena laikā izmantos gan vizuālās mākslas stundās, literatūras stundās, gan apgūstot Latvijas vēsturi.

 

6. klašu audzinātājas Jeļena Japiņa un Ināra Grāve

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook