Prāvesta Eduarda Voroņecka apsveikums Lieldienās

Pr. Eduards Voroņeckis

Brāļi un māsas Kristū!

Mani mīļie!

Sagaidot Kristus Augšāmcelšanās svētkus, vēršos pie jums, lai stiprinātu jūs garā un ticībā.

Šajā laikā Baznīca un valsts mūs aicina palikt mājās un izdzīvot šo pandēmijas laiku vienatnē.

Kā mēs pavadīsim šo laiku, atkarīgs no katra paša.

Varbūt kādam tas palīdzēs pieņemt svarīgus lēmumus, jo tieši tad, kad nav izejas, kad mēs nevaram lēmumu pieņemšanu atlikt uz citu laiku, tad beidzot sākam tos risināt.

Citam šī situācija var parādīt, kas ar mani notiek īstenībā, kāds es esmu Dieva priekšā, jo mēs nevaram uzlikt vajadzīgās maskas, visas maskas reiz krīt un cilvēks atklājas visā savā būtībā.

Tas ir laiks, kuru mēs pilnībā varam veltīt saviem tuvākajiem, jo tagadējā modernajā dzīvē esam tik aizņemti un noslogoti, ka ikdienā šīs iespējas praktiski nav.

Kā priesteris es varu teikt, ka tieši šogad mēs varam izdzīvot Lielo gavēni tiešā vārda nozīmē – bez izpriecām un izklaidēm, pārdomājot savas attiecības ar Dievu.

Šobrīd mēs visi varam justies kā viena liela Kristus ģimene, un, kaut nevaram visi būt kopā un lūgties, tas ir laiks mūsu katra ļoti personiskai sarunai ar Kristu.

Es ļoti ceru, ka mēs reiz atkal būsim visi kopā, lai slavētu Dievu.

Mēs zinām, ka, izejot cauri grūtībām un problēmām, cilvēks paliek labāks, stiprāks un gaišāks.  Šī pandēmija agrāk vai vēlāk beigsies, taču pasaule un mēs noteikti būsim jau citi.

Nesen lasīju šādus vārdus – “Padomājiet par to dienu, kad mēs atkal varēsim iziet uz ielām, satikties ar citiem cilvēkiem, brīvi ceļot, apmeklēt ar ģimeni kultūras pasākumus, un tas būs mums kā svētki. Notiekošais paliks mums tikai atmiņās, ikdienišķā dzīve mums liksies kā dāvana, negaidīta un skaista, mēs iemīlēsim visu to, ko līdz šai dienai nebijām pamanījuši un kas mums šķita pats par sevi saprotams, un sāksim vērtēt katru stundu, katru minūti”.

Es vienmēr lūdzos par jums, dārgie brāļi un māsas Kristū, lai jūsu sirdīs būtu miers un lai jūs nepazaudētu savu ticību un paļāvību uz Dievu, un atbrīvotos no visa liekā, kas mums neļauj tuvoties Kungam, jo tikai Jēzus ir mūsu ceļš, patiesība un dzīvība, un tikai Viņš dod mums dzīves jēgu.

Pavisam tuvu jau ir Kristus Augšāmcelšanās svētki, kad mēs atcerēsimies Kunga uzvaru pār nāvi, un mums arī jāuzvar bailes savā sirdī, grēks un vecais cilvēks sevī, lai mēs varētu ietērpties jaunajā, kā uz to mūs aicina apustulis Pāvels.

Novēlu jums stipru veselību, izturību un Svētā Roha aizbildniecību!

Lai Dievs jūs vienmēr svētī un sargā!

Priecīgas Lieldienas!

 

Krāslavas Sv. Ludvika Romas katoļu draudzes prāvests Eduards Voroņeckis

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook