Piedrujā notika akcija „Šeit arī laši nāk”

24.oktobrī, pašā nārsta laikā, Daugavas augštecē, Piedrujas pagastā Daugavas ūdeņos simboliski tika palaists lielais lasis, jeb dekorēta zivs interpretācija,

kuras autores ir Indras bērnu mākslas skolas 7.kursa audzēknes Karīna Kačāne, Diāna Ozerska un  Ivita Dmitrijeva, pastāstīja Indras mākslas skolas pasniedzējs Māris Susejs.

„Simboliskā zivs maketa palaišana  lai ir kā atgādinājums par agrākajām lašu nārsta vietām, kuras  savulaik sniedzās līdz pat Latvijas austrumu robežai un tālāk, bet laika gaitā šis nārsta ceļš tika aizšķērsots ar elektrostacijām un šobrīd laši Latgalē vairs nenārsto,” piebilda M.Susejs.

Indras bērnu mākslas skolas  pasniedzēji Ērika  Zarovska un Māris Susejs kopā ar bērniem vēlējās dziļāk izprast lašu nārsta  tēmu un   atgādināt, ka pastāv vērtības, kas laika gaitā ir pazaudētas un pat aizmirstas. 

Mākslas skolas audzēkņiem izbrīnu radīja tieši tas fakts, ka par iemeslu lašu izzušanai  viņu novadā ir spēkstaciju darbība. Tāpēc Indras mākslas skolas audzēkņu akcija ir arī kā  simbolisks iebildums  pret sabiedrībā  laiku pa laikam  atdzimstošo   domu  par iespējamo Daugavpils HES celtniecības atjaunošanu.

 „Mums skolotājiem gribētos  dot pozitīvu atbildi uz bērnu konkrēti  uzdoto jautājumu vai laši Piedrujā vēl kaut kad būs, bet tas nav mūsu rokās.  Toties mēs visi kopā varam atgādināt par zudušajām vērtībām, lai  tā rosinātu novērtēt un saglabāt  vēl esošās mūsu Latvijas dabas bagātības,” uzsvēra M.Susejs.


Informāciju sagatavoja:
Viesturs Rencis, rencisv@gmail.com

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook