Pārsteidz projektu daudzveidība

Pāris dienas Krāslavā uzturas KNHM fonda direktors Keiss Joosse un fonda pārstāvis Latvijā Eduards Zvirgzds, kuri ieradušies, lai apskatītu un izvērtētu visus 20 apstiprinātos projektus.

22.oktobrī fonda pārstāvji tikās ar Krāslavas novada domes priekšsēdētāju G.Upenieka kungu.

Domes priekšsēdētājs viesiem pastāstīja par mūsu novadu, nedaudz pieskārās arī šodienas ekonomiskajām un sociālajām problēmām. Fonda direktoru K.Joosses kungu interesēja arī novada ģeogrāfiskais stāvoklis un tā ietekme uz saimnieciski ekonomiskās dzīves attīstību.

 

Vaicāts par iespaidiem, KNHM fonda direktors atzīst, ka viņus pārsteidza projektu daudzveidība - te bija gan ar reliģiju saistītie, gan bērnu laukumi, tērpi pašdarbniekiem. Pārsteidzoša likās jauniešu iniciatīva, kuri atjaunoja laipas Zirgezera krastā, ne viņiem pieder šī teritorija, ne viņi paši te dzīvo, taču pilsētnieku iecienīto atpūtas vietu grib redzēt sakoptu.

Arī auto-moto pulciņa iniciatīvas ir ļoti apsveicamas- ja nebūtu dota iespēja jauniešiem te nodarboties, viņi, visticamāk, klaiņotu pa ielām.

Entuziasma pilnie pamatskolas jaunieši iekārtoja parlamenta telpu un izveidoja tik profesionālu sava darba prezentāciju, kuru vajadzētu redzēt visiem.

 

Konkursu „Iedzīvotāji veido savu vidi” Krāslavas novada dome sadarbībā ar Nīderlandes fondu „Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij” šogad organizēja pirmo reizi, taču dome plāno šajā konkursā piedalīties arī nākošgad, vēl jo vairāk tāpēc, ka ar saviem projektiem konkursā varēs piedalīties arī novada lauku teritorijā dzīvojošie.

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook