Par Adamovas ainavu dabas taku domājot

Krāslava atrodas ļoti skaistā vietā, Daugavas ielejā, un pie paša pilsētas sākuma no Daugavpils puses aizsākas Adamovas dabas taka gandrīz divu kilometru garumā, ko savulaik izveidoja Daugavpils Universitātes studenti rektora Bruno Jansona vadībā.

dodies.lv

Takā ir iespēja iepazīt dabu tās daudzveidībā – baudīt skaistas ainas un iet pa noslēpumainām Daugavas senlejas gravām. Saskaņā ar Krāslavas novada Tūrisma informācijas centra informāciju, dabas parka “Daugavas loki” teritorija, kurā ietilpst arī Adamovas ainavu taka ir viena no tūristu visvairāk apmeklētākajām vietām Krāslavas novadā.

2019. gadā takas apmeklējums, īpaši grupās, tika ierobežots, jo daudzas koka konstrukcijas bija kritiskā stāvoklī. Šobrīd tiek domāts par jaunu projektu takas infrastruktūras atjaunošanai. Dabas objekta apsaimniekošanu apgrūtina tas, ka liela daļa takas ir privātīpašums, kā arī takas neparastais reljefs.

Projekta “Dabas parka “Daugavas loki” Adamovas dabas takas daudzveidības saglabāšana un aizsardzība, īstenojot teritorijas apsaimniekošanas pasākumus” mērķis ir turpināt īstenot Adamovas dabas takas apsaimniekošanas aktivitātes dabas daudzveidības aizsardzībai, veicot Adamovas dabas takas infrastruktūras sakārtošanu un ainavas attīstību.

Dabas taku apsaimniekošanā kopumā ir nepieciešama arī lielāka iedzīvotāju iesaiste, tāpēc, pirmkārt, lūgums līdz 12. janvārim iesaistīties sava viedokļa izteikšanā par to, kāda veida uzlabojumi takā (un arī citos novada dabas objektos) nepieciešami prioritāri. Tuvākajā laikā ir plānots arī uzsākt līdzdalības akciju Adamovas dabas takas skatu platformas atjaunošanai.

Saite uz aptauju atrodama šeit: (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScmEN_I6JUvLH10o-HGvhLNFWWofsfKJ3KBPOfXd7v1SnNHmw/viewform?vc=0&c=0&w=1).

 

Ināra Dzalbe

Attīstības nodaļas vadītāja

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook