Palielina zvejas tīklu limitu Kombuļu ezerā

Ministru kabinets otrdien pēc Krāslavas novada domes lūguma atļāva palielināt zvejas tīklu limitu Kombuļu ezerā, ziņo portāls www.DELFI.lv,

savukārt vairāku citu pašvaldību lūgumi palielināt vai samazināt zvejas rīku limitu ūdenskratuvēs noraidīti vēl pirms nonākšanas valdības darba kārtībā.

 

Valdībā iesniegtie dokumenti liecina, ka Durbes novada dome ierosināja samazināt zivju tīkla limitu Durbes ezerā no 1920 metriem līdz 1200 metriem, paužot bažas, ka ezers varētu tikt pārzvejots. Taču Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts atzina, ka zivju krājumu stāvoklis Durbes ezerā ir apmierinošs un zvejas rīku limitu samazināt nav iemesla.

 

Savukārt Krāslavas novada dome rosināja arī samazināt tīklu limitu Indras ezerā no 705 metriem līdz 300 metriem, Lejas ezerā no 775 metriem līdz 300 metriem, kā arī iedalīt trīs zušu murdu limitu Dubnas upes posmā no Lejas ezera līdz Cērmenes ezeram un palielināt zušu murdu limitu līdz 60 zušu murdiem Sīvera ezerā.

 

Institūts par Krāslavas novada domes priekšlikumu sniedza atzinumu, ka Indras un Lejas ezerā zivju krājumu stāvoklis nerada vajadzību samazināt zvejas rīku limitu.

 

Toties institūts uzskata par neiespējamu trīs zušu murdu iedalīšanu Dubnas upes posmā, jo likumā ir noteikts aizliegums izvietot zvejas rīkus tuvāk par 50 metriem no upju ietekām un iztekām. Tā kā Dubnas upes posma garums starp Lejas un Cērmenes ezeru nepārsniedz 100 metrus, pat viena murda ievietošana pārkāptu ierobežojumu, norāda institūts.

 

Savukārt Sīvera ezerā pēdējos 15 gadus zušu murdi zvejā nav izmantoti, jo ezerā netiek papildināti zušu krājumi, Tāpēc institūts uzskata, ka nav lietderīgi sākt zušu zveju ar murdiem ezerā, jot as var samazināt nozvejas iespējas ezera iztekā.

www.DELFI.lv

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook