Noslēgušies Krāslavas pils nedēļas pasākumi

No 14. līdz 18.septembrim Latvijas Piļu un muižu asociācijas rīkotās akcijas „Apceļosim Latvijas pilis” ietvaros norisinājās daudzi Krāslavas pils nedēļas pasākumi – tikšanās,

semināri, sporta aktivitātes, bezmaksas ekskursijas ar pils fresku apskati, plenēru atklāšanas un citas aktivitātes.

17.oktobrī Krāslavas vēstures un mākslas muzejā notika seminārs „Krāslavas pils tēls”, kurā ar kolorītu teatrālu veltījumu uzstājās Krāslavas Valsts ģimnāzijas jaunieši un dzīvās atmiņās par pils kompleksā nodzīvoto laiku dalījās vienmēr elegantā Osītes kundze. Krāslavas vēstures un mākslas muzejs demonstrēja pašu sagatavotu īsfilmu par pils vēsturi, ko būtu vērts noskatīties visiem novada skolu audzēkņiem un arī citiem iedzīvotājiem. Krāslavas centrālā bibliotēka pastāsīja par sarūpēto disku „Grāfi Plāteri un Krāslava”, kurā ir apkopots pilnvērtīgs materiāls visiem, kas interesējas par Krāslavas vēsturi. Lielu atsaucību guva Zentas Melderes vadītā nakts ekskursija pa Krāslavas pils kompleksu, ko nespēja iztraucēt pat rudenīgās lietus gāzes.

Sestdien, 18.septembrī, pils kompleksā bija ieplānoti pasākumi visai ģimenei. Pasākuma atklāšanas brīdī ar netradicionāliem satiksmes līdzekļiem ieradās arī Grāfi Plāteri, kuri kopā ar atraktīvo Kurmju ģimeni centās noskaidrot, kādi uzlabojumi ir veikti pils kompleksā pēdējos gados. Līdz pat pēcpusdienai pils staļļos darbojās amatnieku radošās darbnīcas, ko organizēja „Kruoslovys amatnīku bruoliste” un kur varēja ne tikai vērot kalēja, podnieka, linu leļļu darināšanas un zīda apgleznošanas prasmes, bet arī pašiem izmēģināt savus spēkus šajos amatos. Pils pagalmā šajā laikā varēja pavizināties ar ZS „Klajumi” zirgiem un nofotografēties grāfa un grāfienes tēlos. Pirmo reizi Krāslavas vēsturē notika atpazīšanas spēle „Iepazīsti Krāslavu un Grāfu Plāteru mantojumu”, ko organizēja biedrība „Krāslavas rajona partnerība” un kurā pirmajā vietā ierindojās komanda „Ņiprie pīlādzēni”, bet otrajā – „Kurmīši”.  

Sirsnīgs paldies visiem novada entuziastiem, kas iesaistījās šo pasākumu organizēšanā!

Ināra Dzalbe
Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook