Neaizmirstamā tikšanās Krāslavas Valsts ģimnāzijā

Laikā, kad Latvijas valsts svinēja savu dzimšanas dienu, Krāslavas Valsts ģimnāzijas vecāko klašu skolēnus uzrunāja Eiropas Parlamenta tulkotāju padomes vadītāja Inese Makaluma (Nalivaiko). Kā galveno tēmu diskusijai Inese izvēlējās karjeru un karjeras iespējas.

Inese Makaluma (Nalivaiko)

Viņa aicināja arī  mūs uzdot jautājumus, lai spējam labāk iepazīt gan viņas profesiju, gan arī ceļu, kā viņa nonāca līdz Eiropas Parlamentam. Mēs spējām sekmīgi izanalizēt, izspriest un padiskutēt par tiešām svarīgiem un mums nozīmīgiem jautājumiem. Inese pārdomātā un patīkamā vidē ļāva abām iesaistītajām pusēm veidot savstarpēju dialogu. Šī bija lieliska iespēja satikties, iepazīties un parunāt.
Neformāla diskusija, kuras laikā varēja uzzināt par viltus ziņām, dezinformāciju, kā tās atšķirt no patiesības un kā interneta vide un sociālie tīkli ietekmē sabiedrību un jauniešus, ilgi paliks atmiņā. Šī diskusija mūsos savā ziņā attīstīja medijpratību, kas šobrīd ir svarīgi, jo internetam nu jau neapstrīdami ir milzīga loma mūsu dzīvē.

Inese stāstīja par karjeru, karjeras iespējām, aicināja aizdomāties par pieejamo izglītību. Tā kā tēma bija aktuāla un svarīga, sarunā iesaistījās visi klātesošie, tādēļ arī dialogs starp mums izdevās strukturēts, kas ir ļoti būtiski. Mūsu skolas absolvente mudināja mūs būt aktīviem, izmantot iespējas, veidot sakarus un sadarboties ar citiem skolēniem, jo tas turpmāk noderēs.

 

 

Antra Umbraško, 11.klases skolniece

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook