Nākamie kokapstrādes tehnologi apmeklē kokapstrādes ražotni Kaplavā

Par redzēto pastāstīja RVT Krāslavas filiāles audzēknis Nauris Lipšāns- "Bija īsti rudenīga diena, kad mēs, Rīgas Valsts tehnikuma 1., 2. un 3. kursa audzēkņi, devāmies mācību ekskursijā uz SIA "Vārpa" kokapstrādes ražotni Kaplavā.

Mūs sagaidīja un laipni uzņēma SIA ,,Vārpa,, valdes priekšsēdētājs Edvards Baranovskis, viņš arī bija mūsu gids .

Ekskursija solījās būt interesanta, jo pašā sākumā mēs uzzinājām, ka minētā ražotne ir lielākā Latgalē, tās teritorija aizņem 7 ha, un te tiek pārstrādāts līdz 100 000 m3 koksnes gadā. Apmēram pusi no nepieciešamās koksnes apjoma iepērk Latvijā, bet pārējo - Krievijā un Baltkrievijā . Uzņēmumā strādā vairāk par 100 cilvēkiem .

Ekskursijas laikā redzējām, ka ražotnē liela uzmanība tiek veltīta darba apstākļiem, jo no tā, cik labi un ērti jūtas darbinieks, ir atkarīga darba kvalitāte un efektivitāte. Ne mazāk svarīga ir jauno tehnoloģiju ieviešana, kas ļauj atvieglot cilvēku darbu, palielināt ražošanas apjomus un uzlabot produkcijas kvalitāti. Kaplavas ražotne iet kopsolī ar tehnisko progresu: ir uzstādīti vairāki datorvadāmi darbagaldi: piemēram, koksnes sazāģēšanas līnija, kurā vienas maiņas darba laikā sazāģē līdz 150 m3 koksnes. Jāpiebilst, ka kokapstrādes līniju uzstādīja speciālisti no Francijas, bet darbagaldus iegādājās pie labākajiem Eiropas ražotājiem.

SIA „Vārpa” uzņēmums specializējas dārza mēbeļu ražošanā. Mūs kā nākamos kokapstrādes tehnologus, interesēja jautājumi, kas saistīti ar produkcijas sortimentu un noieta tirgu. E. Baranovskis pastāstīja, ka uzņēmuma speciālisti pastāvīgi strādā pie dārza mēbeļu dizaina modernizēšanas un sortimenta paplašināšanas. Veiksmīgam eksportam ir nepieciešams savu preci reklamēt, tāpēc SIA „Vārpa” ik gadu eksponē savas produkcijas paraugus Vācijas lielākajās izstādēs. Savu produkciju ražotāji eksportē uz visām Eiropas valstīm, izņemot Maltu un Portugāli. Ļoti labas attiecības izveidotas ar Angliju un Skandināvijas valstīm. Nākamais gads solās būt ražīgs, jo saņemts piedāvājums no Dānijas par jauno dzīvojamo māju kvartāla aprīkošanu Kopenhāgenā.

Uzņēmumā tiek padomāts par visu. Koksnes atgriezumi, kokskaidas un ēveļskaidas tiek pārstrādātas granulās, kas ir viens no mūsdienu kurināmā veidiem, kas arvien plašāk tiek izmantots ne tikai Latvijā, bet arī daudzās Eiropas valstīs, jo ir zināms, ka energoresursi visā pasaulē izsīkst, un ir jāmeklē jaunas iespējas siltumenerģijas ieguvē. Piebildīsim, ka ražotnes telpu apkurei un koksnes žāvēšanai izmanto koku mizu un zarus. Tas ir spilgts piemērs tam, kā saudzīgi izturēties pret dabu un ekonomiski izmantot resursus.

Daudzus ekskursijas dalībniekus interesēja - kā tik modernas un jaudīgas ražotnes vadītājs piemeklē darbiniekus? E. Baranovskis: „ Izvērtēju cilvēka profesionālās iemaņas, zināšanas un vispārcilvēciskās īpašības, kuras dažreiz ir vissvarīgākās.” Lūk, mūsdienu speciālists – zinošs, prasmīgs, godīgs, izpalīdzīgs, atsaucīgs, tāds, kurš domā uz priekšu.

Laiks paskrēja nemanot. Bija patīkami apzināties, ka mūsu novadā ir tāds uzņēmums, kuru vada zinoši un uzņēmīgi cilvēki, kas nebaidās riskēt un eksperimentēt. Gribam pateikties SIA „Vārpa” kokapstrādes ražotnes darbiniekiem un valdes priekšsēdētājam E. Baranovskim par interesantu un saturīgu ekskursiju, lietišķiem padomiem un ieteikumiem, bet kolektīvam novēlēt izturību un radošu pieeju jaunu ideju īstenošanā."

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook