“Meistarstiķa” meiteņu pavasaris!

Jau 10 gadus Krāslavas Bērnu un jauniešu centrā darbojas šūšanas –modelēšanas pulciņš “Meistarstiķis”. Mums ir mājīgi iekārtota darbnīca, radošas meitenes, savs karogs un savas tradīcijas!

Aprīļa sākumā, Lieldienu gaidīšanas laikā, “ražojām” mazus pārsteigumus pansionāta “Priedes” vecīšiem. Paldies 11 pulciņa meitenēm, it sevišķi čaklītēm Annai un Viktorijai, kuras bija atsaucīgas un izgatavoja 41 dāvanu maisiņus. Ieskaitījām to pulciņa labajos darbos! Tikko, 5.aprīlī, pārstāvējām Krāslavas BJC arī  Rīgā. Bija iespēja klausīties, skatīties, domāt, priecāties, radoši darboties, izkustēties. Mērķis dalībai Labo darbu festivālā bija  jaunu ideju iegūšana un vēlmes darboties tālāk radīšana . Arī meitenes neskopojās ar iespaidiem: "Brauciens bija kā īsts piedzīvojums. Es spēju uzzināt ko jaunu, gan atpūsties, gan atrisināt neparastus uzdevumus. Tas bija apbrīnojami ! Viena saulaina diena !",tā  Viktorija. Laura atzīst : "Brauciens raisīja manī spilgtas, vienreizējas emocijas. Pavadījām kopā laiku, satikām fantastiskus cilvēkus. Koncerts bija vienkārši kolosāls! "
       Vai šūšanas – modelēšanas pulciņa  meitenēm patīk kombinēt  tērpus? Protams, patīk! Vai patīk grozīties spoguļa priekšā un pieskaņot sev apģērba detaļas, aksesuārus, piemeklēt frizūru? Protams, patīk. Ja ir iespēja piedalīties ar pašu veidotām tērpu kolekcijām modes konkursos un festivālos, mēs  izmantojam šo iespēju. Tā ir laba tradīcija, treniņš, prasmju nostiprināšana. 
     12.aprīlī ciemojāmies  Ludzā.  Ludzas Bērnu un jauniešu centrs organizēja netradicionālās un tradicionālās modes festivālu “Modes kokteilis”. Tērpu kolekcijas bija no   Ludzas, Balviem, Daugavpils, Preiļu, Špoģu un Krāslavas izglītības iestādēm. Mēs piedalījāmies defilē meistarsklasē un radošajās darbnīcās. Bailes un pārdzīvojumu juta meitenes, kurām tā bija pirmā uzstāšanās. Drošais balsts viņām bija  pieredzējušākās meitenes.  Laurai tas  ir  ceturtās  , bet Ievai trešās kolekcijas tērps. Bet, ja noejot no mēles atskan frāze “Man patika!”, tas  liek domāt, ka meitenes būs  gatavas nākošgad  Dziesmu un deju svētku gada ietvaros radīt un rādīt nākošo  tērpu kolekciju ! Mēs gribam, varam un protam rotāties.  

Rotāsimies arī 4.maijā pilsētas laukumā Pavasara un mākslas svētku ietvaros!

 

Pulciņa ”Meistarstiķis” skolotāja Aina Guba

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook