Mēbeļu ražotājs "Geko" plāno atvērt savu veikalu Polijā

Latvijas mēbeļu ražotājs Geko drīzumā plāno atvērt savu izstrādājumu veikalu-salonu Polijā, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. Uzņēmums Polijā pašu ražotās mēbeles tirgo teju trīs gadus, taču pašlaik tas notiek mēbeļu veikalos.

 

Tagad tiek slēgts līgums par konkrētu telpu īri, un tajās būs Geko ražotās mēbeles. Polijā ar Geko saražoto mēbeļu pārdošanu mazumtirdzniecības veikaliem nodarbojas meitas kompānija, stāstījis Geko īpašnieks Marats Zaharovs.

 

Viņaprāt, Polijā ir liels tirgus un, kaut šīs valsts vietējie ražotāji ir daudzkārt spēcīgāki un pieredzējušāki, tomēr sava niša ir arī Geko mēbelēm.

 

"Lai gan daudziem šķiet, ka ar Polijas ražotājiem jau nevar sacensties un tie pat Latvijas pašmāju ražotājus ir izspieduši no vietējā tirgus, jo spēj piedāvāt fantastiski zemas cenas, tomēr ar tiem var sekmīgi konkurēt pašā Polijas tirgū, kur poļu ražotāji savus izstrādājumus nepārdod par ļoti zemām cenām un tirgū nerealizē savus noliktavu krājumus par ļoti zemām cenām," stāstījis M.Zaharovs.

 

Pašlaik Geko kopumā ir 12 veikali Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. M.Zaharovs, kas ir Geko vienīgais īpašnieks, cer atvērt veikalus "teju vai visās Latvijas lielākajās pilsētās". Viņš prognozē, ka šogad, par spīti krīzei, Geko ienākumi būs lielāki nekā pērn.

 

2008.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1,94 miljoni latu. Pērn Geko mainījis savu darbības stratēģiju un nolēmis pats ienākt mazumtirdzniecībā. Uzņēmuma darbinieku skaits sasniedz 150.

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook