“Mazās muzikālās pasakas”

Šogad pirmais pasākums programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros notika Krāslavas pamatskolā 24. septembrī. Uz turieni arī devās 16 Robežnieku pamatskolas 3. – 5. klašu skolēni, lai saistošā veidā iepazītos ar klasisko mūziku, attīstot iztēli.

No tālās Liepājas pie mums atbrauca Liepājas teātra  aktrise Karīna Tatarinova , kā arī Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi  Marta Kauliņa un Jānis Ivuškāns.  

Dažādu savdabīgu mūzikas instrumentu pavadījumā skolēniem tika piedāvātas trīs pasakas.

Latviešu tautas pasaka par skaisto Garo pupu, kas ieaug mākoņos. Kā skolēniem, tā arī cirkus Lauvam Bonifācijam brīvlaikā sagribējās pāri okeānam doties pie savas vecmāmiņas. Trešā pasaka bija par  Mazo Jenotu, kurš savā dzimšanas dienā top drosmīgs.

Katrs mūziķis stāstīja par saviem mūzikas instrumentiem. Izrādījās, ka mūziķe Marta spēlē uz tādiem nepazīstamiem instrumentiem,  kā marimba un vibrafons. Jānis pūta mazās un lielās trompetēs. Te vēl bija dzirdams gan tarkšķis, felsetons un raganella kā pasaku tēli. Šajā koncertizrādē skanēja Latvijas komponistu Georga Pelēča, Riharda Zaļupes, Oleksija Demčenko un brāļu Petrausku komponētā mūzika trim pasakām.  Redzētais un  dzirdētais palīdzēs skolēniem tuvāk iepazīt simfonisko mūziku un paaugstināt savas zināšanas dažādos priekšmetos.

 

Klases audzinātāja Valentīna Dzalbe

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook