Latgaliešiem tagad savs interneta medijs

Latgaliski rakstošais “Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” ieguvis medija statusu, kļūstot par vienīgo plašsaziņas līdzekli, kura saturs

.

.

 

 

 

tiek veidots tikai latgaliešu rakstu valodā.

 

Portāls lakuga.lv darbojas jau kopš 2007. gada, bet 2018. gada janvārī tas ieguva oficiālu medija statusu, kļūstot par “Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv”. Tajā vienuviet bez maksas pieejama jaunākā informācija par Latgales un latgaliskās kultūras aktualitātēm, portāls kļuvis par sava veida Latgales vizītkarti. Saviem lasītājiem lakuga.lv piedāvā iepazīties ar jaunākajiem veikumiem latgaliešu literatūrā un mūzikā, rakstus par Latgales vēsturi un latgaliešu valodu, intervijas ar sabiedrībā pazīstamiem latgaliešiem u.c.

 

“Lūkojoties ar skatu nākotnē un apzinoties, ka sabiedrībā pieaug interese par latgalisko kultūru un latgaliešu valodu, nolēmām spert nākamo soli un kļūt par mediju. Lakuga.lv ir ļoti liela nozīme latgaliešu rakstu valodas saglabāšanā un valodas prestiža celšanā, ar savu darbību mēs apliecinām – latgaliešu valoda nav tikai mājas valoda, tā ir lietojama arī medijos. Priecājamies, ka mūsu darbs tiek novērtēts, un projektu konkursos saņemam Valsts kultūrkapitāla fonda finansējumu, kas ļauj nodrošināt portāla darbību. Jaunais statuss arī mums pašiem uzliek lielu atbildību kļūt vēl interesantākiem, daudzveidīgākiem un radošākiem,” teic portāla redaktore Vineta Vilcāne.

 

2017. gada maijā notikušajā 4. pasaules latgaliešu saietā (Latgales simtgades kongresā) Latgales sabiedrība izteica vēlmi pēc plašāka latgaliešu valodas lietojuma medijos, lakuga.lv ir viens no nedaudzajiem, kas spēj to nodrošināt.

 

Kultūras ziņu portālu lakuga.lv uztur biedrība “Latgolys Studentu centrs”, kurai ir daudzu gadu pieredze latgaliešu rakstu valodas saglabāšanā un popularizēšanā, īstenojot citus latgaliskās kultūras projektus.  2017. gadā portāla lakuga.lv ieguldījumu latgaliešu valodas popularizēšanā novērtēja, piešķirot Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks”.

 

Lakuga.lv jaunumiem var sekot līdzi sociālajos tīkos – facebook.com/LaKuGa.lv, twitter.com/LaKuGa un draugiem.lv/lakuga.lv.

 

 

Latgalīšim niu sovs interneta medejs

 

Latgaliski rokstūšajam “Latgalīšu kulturys ziņu portalam lakuga.lv” niu ir medeja statuss, leidz ar tū tys ir vīneigais plošsazinis leidzeklis, kura saturs teik veiduots tikai latgalīšu rokstu volūdā.

 

Portals lakuga.lv dorbojās jau nu 2007. goda, bet 2018. goda janvarī tys sajēme oficialu medeja statusu, i niu tys ir “Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv”. Tymā vīnuvīt bez moksys sajamama jaunuokuo informaceja par Latgolys i latgaliskuos kulturys aktualitatem, portals palics par sova veida Latgolys vizeitkarti. Sovim skaiteituojim lakuga.lv pīduovoj īsapazeit ar jaunuokajim dorbim latgalīšu literaturā i muzykā, rokstus par Latgolys viesturi i latgalīšu volūdu, intervejis ar sabīdreibā zynomim latgalīšim i c.

 

“Verūtīs ar skotu nuokūtnē i apsazynojūt, ka sabīdreibā pīaug interese par latgaliskū kulturu i latgalīšu volūdu, nūlēmem spert nuokušū sūli i byut par medeju. Lakuga.lv ir cīši lela nūzeime latgalīšu rokstu volūdys saglobuošonā i volūdys prestiža ceļšonā, ar sovu darbeibu mes aplīcynojam – latgalīšu volūda nav tikai sātys volūda, tei ir lītojama medejūs. Prīca, ka myusu dorbs teik nūvārtāts i projektu konkursūs sajamam Vaļsts kulturkapitala fonda finansiejumu, kas ļaun nūdrūsynuot portala darbeibu. Jaunais statuss ari mums pošim izlīk lelu atbiļdeibu byut vēļ interesantuokim, daudzveideiguokim i radūšuokim,” soka portala redaktore Vineta Vilcāne.

 

2017. goda majā nūtykušajā 4. pasauļa latgalīšu saītā (Latgolys symtgadis kongresā) Latgolys sabīdreiba izsaceja vielmi piec plašuoka latgalīšu volūdys lītuojuma medejūs, lakuga.lv ir vīns nu nadaudzajim, kas var tū nūdrūsynuot.

 

Kulturys ziņu portalu lakuga.lv uztur bīdreiba “Latgolys Studentu centrs”, kurai ir daudzu godu pīredze latgalīšu rokstu volūdys saglobuošonā i populariziešonā, eistynojūt cytus latgaliskuos kulturys projektus. 2017. godā portala lakuga.lv īguļdejumu latgalīšu volūdys populariziešonā nūviertēja, pīškirūt Latgalīšu kulturys goda bolvu “Boņuks”.

 

Lakuga.lv jaunumim var sekuot leidza socialajūs teiklūs

 

facebook.com/LaKuGa.lv, twitter.com/LaKuGa i draugiem.lv/lakuga.lv.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Vineta Vilcāne

“Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” redaktore

T. 26149207; info@lakuga.lv

 

 

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook