Latgales reģiona bērni ar funkcionāliem traucējumiem saņem sabiedrībā balstītos sociālos pakalpojumus

Lai palielinātu ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietās personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuri dzīvo ģimenēs, Latgales plānošanas reģions (LPR) līdz 2023. gada beigām realizē Eiropas Sociālais fonda projektu “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā (DI)”.

Latvijas sabiedrībā joprojām dominē uzskats, ka aprūpei jānotiek institūcijās, ka cilvēkiem ar veselības traucējumiem nav tiesību izvēlēties, kur dzīvot, ar ko dalīt privāto telpu un, kā pavadīt savu laiku, viņi ir mākslīgi izolēti un šķirti no sabiedrības. Savukārt bērni, auguši ilgstošās aprūpes iestādēs, nezina, ko nozīmē ģimene un ikdienas norises, un reālā dzīve viņus pārsteidz nesagatavotus.

Šis grūti izrunājamais vārds – deinstitucionalizācija sevī slēpj labus plānus un darbus, no kuriem galvenais – parūpēties par to, lai dzīvotu mājās vai ģimeniskā vidē varētu pēc iespējas vairāk bērnu un cilvēku ar veselības traucējumiem.
2018. gads ir bijis izaicinājumu un darba pilns Latgales deinstitucionalizācijas projekta komandai un sadarbības partneriem, taču paveiktie līdzšinējie darbi jau 163 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem (FT) un 46 to likumiskiem pārstāvjiem ir sagādājuši neizmērāmu prieku un ieguvumu viņu veselībai.

 

Plašāka informāciju skatīt pielikumā!

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook