Krāslavas Valsts ģimnāzijas dziesmu konkursam - festivālam – 10!

Novembris mūsu skolai ir īpaši rosīgs mēnesis - gatavojamies gan valsts svētku svinībām, gan kārtējam dziesmu festivālam – konkursam, kas notika 9. novembrī. Šogad aprit 10 gadi, kopš mūsu skolā aizsākās šī jaukā muzikālā tradīcija, kas ievieš satraukumu katra skolēna un skolotāja sirdī.

Ar īpašu rūpību tiek piemeklētas dziesmas, skolēni jau ļoti laicīgi steidz pieteikt savu kompozīciju, jo būtisks konkursa noteikums – dziesmas nedrīkst atkārtoties, pie tam jāmeklē tāda dziesma, kuru spēs izdziedāt viss kolektīvs, jo nedrīkst uzstaties tikai ansambļiem vai atsevišķiem solistiem. 
Kad dziesma ir piemeklēta, sākas drudžaini mēģinājumi, kuru laikā tiek noslīpētas balsis, piemeklēti instrumenti vai fonogrammas un domāts par skatuvisko tēlu. Konkurence ir liela – desmit klašu kolektīvi – un, loģiski, visi grib gūt godalgotās vietas. Skolēnu izdomai nav gala – tiek meklēti tērpi, skaņoti mūzikas instrumenti, tiek rakstītas fonogrammas, iestudēti nelieli uzvedumi dziesmas pavadījumā utt..
Viss lielais pirmssvētku satraukums un kņada vainagojas ar grandiozu pasākumu KN telpās, kur žūrijas priekšā stājas skolēni, lai ar savu dziesmu aizrautu, ielīksmotu, saviļņotu, sajūsminātu skatītājus. 
Ar  saviem priekšnesumiem tiek aicināti uzstāties arī novada un pilsētas skolu dziedātāji. Šogad sakām lielu PALDIES Krāslavas pamatskolas un Indras pamatskolas dziedātajiem un viņu skolotājiem, kuru skanīgas balsis iesāka mūsu festivālu, tādejādi iedrošinot un uzmundrinot mūsu pašu dziedātājus. 
Kā neatņemama šī festivāla sastāvdaļa ir Visaginas „Verdenes” ģimnāzijas skolotāju un skolēnu klātbūtne. Kolektīva viesošanās pie mums šajās dienās, arī viņi atveda krāšņu koncertprogrammu, kas bija sveiciens mūsu valsts simtgadē. Mūsu skolēni ar lielu sajūsmu uzņēma lietuviešu skolēnu latviski skandēto latviešu dzejnieku dzeju. 

Pasākums pagāja ātri, ar satraukumu sirdī visi gaidīja žūrijas spriedumu, kas bija šāds:

1.    vietu pamatskolas grupā ieguva 8. klase ar dziesmu “Brūklenes”
2.    vietu pamatskolas grupā ieguva 7. klase ar dziesmu "Daudz laimes, Latvija!”
3.    vietu pamatskolas grupā ieguva 9. klase ar dziesmu “Sitiet bungas!”

Savukārt vidusskolas klasēm vietu sadalījums bija šāds:

1.    vieta – 12. c klasei ar dziesmu “Balāde par trim saucieniem” un 12. d klasei ar dziesmu “Par Latviju”
2.    vieta – 11.c klasei ar dziesmu "Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas”
3.    vieta – 11. ab klasei ar dziesmu "Latvijai” un 10. c klasei ar dziesmu "Skaista mana tēvu zeme”.


Paldies visiem skolēniem, skolotājiem par ieguldīto darbu šī festivāla sagatavošanā! Līdz nākamajam gadam! 

 

 

Krāslavas Valsts ģimnāzijas 
skolotāja A. Jakovele

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook