Krāslavas novadā tika izvietoti 50 konteineri stikla atkritumiem

Vides problēmas ir viennozīmīgi ienākušas globālajā dienas kārtībā un visi pasaules eksperti, zinātnieki un nevalstiskās organizācijas ir norūpējušies par mūsu pasaules ekoloģijas saglabāšanu. Tas ir saprotami, jo tādi procesi kā globālā sasilšana, ūdens, augsnes un gaisa piesārņojums,

Elīnas Miglānes foto

dzīvnieku sugu izzušana un citi procesi tiek apspriesti aizvien biežāk un tieši vai netieši ietekme katra cilvēka dzīvi. Viens no vides piesārņojumā veidiem ir izmestie atkritumi, kas negatīvi ietekmē gan augsni, gan iesūcas pazemes ūdeņos, gan tā dēļ bojā var iet putni vai dzīvnieki, kuri spēj apēst cilvēka izmestos atkritumus. Latvija ir Boreālais reģions un piesārņojuma dēļ mūsu reģionu skar tādas pārmaiņas, kā intensīvākas lietusgāzes, sniega un ledus daudzuma samazināšanās, pieaug meža kaitēkļu risks, ziemas vētras kļūst postošākas. Lai cīnītos ar šo problēmu, cilvēce ir nonākusi līdz idejai par atkritumu šķirošanu. 

Krāslavā jau ir izvietoti atsevišķi atkritumu konteineri plastmasas atkritumiem un pārējiem atkritumiem, tomēr šogad Krāslava tika papildināta ar 35 zaļiem konteineriem, kas paredzēti stikla atkritumiem. Šo iespēju mums sniedza firma “Eco Baltia Vide”, kas labprāt bez maksas uzstādīja stikla konteinerus stikla taras šķirošanai, kā arī veiks regulāru atkritumu izvešanu no tiem šo konteineru iztukšošanu. Šie 35 konteineri tika izvietoti Krāslavas teritorijā, Krāslavas pašvaldības norādītajās vietās un 15 konteineri izvietoti Krāslavas novada pagastu centros. Šajos konteineros varēs izmest dažādas formas un krāsu dzērienu stikla pudeles un/vai dažādas formas un krāsu stikla burkas bez vāciņiem. Vēlams, lai šie stikla traukus pirms izmešanas vajag izskalot, lai iekšā nepaliktu pārtikas vai dzērienu atlikumu, taču etiķetes noņemt nav obligāti. 

Šādu konteineru izvietošana pozitīvi ietekmē atkritumu šķirošanu un turpmāko pārstrādes procesu, jo stikls var tikt izmantots atkārtoti, pozitīvi ietekmējot vidi mums apkārt. Ja stikla atkritumus mest tam neparedzētos konteineros, tad pastāv iespēja, ka stikls netiks pārstrādāts un tas apgrūtinās šķirošanas procesu. 
Krāslavā un tās apkārtnē mums ir jābūt pateicīgiem par salīdzinoši tīru vidi, tīru gaisu un ūdeņiem, tomēr dažreiz mēs aizmirstam par visu labo, kas ir mums apkārt. Līdz ar to mums ir jāsāk domāt savlaicīgi, ja mēs vēlamies saglabāt Krāslavu un tās dabu skaistu uz ilgiem laikiem. Rūpēsimies par vidi mums apkārt un dzīvosim saskaņā ar dabu! “Par tīru pilsētu!”.

 

 

Elīna Miglāne
Krāslavas novada domes Attīstības nodaļas praktikante

 

 

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook