Krāslavas atklātais basketbola čempionāts vīriešiem sācies!

Jau ceturto gadu pēc kārtas Krāslavas atklāto basketbola čempionātu organizē Sporta klubs „Krāslava” ar čempionāta ģenerālsponsora - SEB bankas atbalstu.

Pirmajā čempionātā 1.vietu izcīnīja komanda BK „Dagda”, tad divus gadus pēc kārtas finālos nepārspēti palika komandas „Ģimnāzija/Varavīksne” jaunieši. Kas uzvarēs šajā čempionātā, būs zināms 2.janvārī. Lai uzvar labākie!!!

 

 

Čempionātu norisi šo gadu garumā atbalstīja arī čempionāta draugi – Krāslavas novada dome, Krāslavas rajona padome, SIA „Krāslavas slimnīca” un Krāslavas Varavīksnes vidusskola.

Liels paldies ir jāsaka arī komandu atbalstītājiem – Dagdas novada domei, Dagdas pagasta padomei, SIA „Brīvība”, SIA „Ievas nami”, SIA „RH Būve” un SIA „Kraisnet”.

Liela bija arī skatītāju interese un atbasts.

Šogad astoņu komandu konkurencē ar „Pamatskolas” un „Ģimnāzijas/Varavīksnes” komandu spēli trešdien, 28. oktobrī, sākās kārtējais Krāslavas atklātais basketbola čempionāts vīriešiem. Spēles rezultātu atklāja „Pamatskolas” komanda, realizējot 2punktu metienu. Pirmajā ceturtdaļā spēle virzījās punkts punktā. Ceturtdaļas beigās, skatītāju atbalstīti, „Pamatskolas” basketbolisti spēja izvirzīties vadībā, taču iegūto pārsvaru pirmās ceturtdaļas izskaņā noturēt neizdevās, beidzot to ar rezultātu 17:21 „Ģimnāzijas/Varavīksnes” labā.

Otrajā ceturtdaļā, pārņemot vadību savos grožos, „Ģimnāzijas/Varavīksnes” basketbolisti, R. Kokins un R. Dilba, iepriecināja publiku ar „Slam dunk” izpildījumu. Komanda turpināja palielināt rezultātu visas spēles laikā, neradot skatītājos šaubas, kurš uzvarēs. Taču, neskatoties uz „Ģimnāzijas/Varavīksnes” auguma un vecuma pārsvaru, „Pamatskolas” komanda nenolaida rokas un cīnījās tālāk.

Trešā ceturtdaļa „Pamatskolai” izvērtās ļoti veiksmīga. Pateicoties īpaši lielai precizitātei 3punktu metienos (ceturtdaļā tie bija 5), „Pamatskolas” komanda trešajā ceturtdaļā uzvarēja ar rezultātu 28:19. Reti kurā spēlē varēja redzēt tik lielu 3punktu metienu kanonādi. Katra komanda iemeta 12 precīzus 3punktu metienus, kopsummā realizējot 24. „Pamatskolas” komandā ar precīziem 3punktu metieniem izcēlās 5 basketbolisti, „Ģimnāzijai/Varavīksnei” – trīs. R. Kokins jau pirmajā spēlē uzstādīja augstu latiņu, vienā spēlē iemetot 10 3punktu metienus un kopā iegūstot 54 punktus! Vai tas tiks pārspēts?

Spēles gaitā bija arī daudz bloķēto metienu gan „Ģimnāzijas/Varavīksnes”, gan „Pamatskolas” veikumā.

Pirmo čempionāta spēli apmeklēja aptuveni 110 līdzjutēji, tomēr no skatītājiem varēja gaidīt lielāku atbalstu. Neskatoties uz to, basketbolisti spēja iepriecināt publiku, jo pirmajā spēlē tika sasniegts augsts rezultativitātes rādītājs. Un ar skaitu 113:79 savu pirmo uzvaru izcīnīja „Ģimnāzija/Varavīksne”.

 

Rezultāts ceturtdaļās: (17:21), (16:39), (28:19), (18:34)

Rezultatīvākie spēlētāji:

„Pamatskola”

1. J. Cauņa 16 p (t.sk. 4 3punktu metieni)

2. A. Kazlauskis 14 p

3. D. Žolnerovičs (t.sk. 4 3punktu metieni), A. Bebrišs (t.sk. 2 3punktu metieni) – abiem pa 12 p

„Ģimnāzija/Varavīksne”

1. R. Kokins 54 p (t.sk. 10 3punktu metieini)

2. A. Gavilovskis 21 p

3. R. Dilba, J. Petunovs – abiem pa 16 p

 

Aicinām apmeklēt čempionāta spēles, kas turpmākajos 2 mēnešos notiks katru pirmdienu, trešdienu un piektdienu plkst. 20:30 Varavīksnes sporta zālē.

 

Vēlot visiem spēlētājiem labus rezultātus un līdzjutējiem saturīgas un aizraujošas spēles,

Ilze Andžāne

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook