Krāslavā jauniešiem daudzveidīgas idejas

LLKC Krāslavas nodaļā no 7. oktobra līdz 11. novembrim jaunieši vecumā no 18 līdz 40 gadiem apguva uzņēmējdarbības pamatus. Informatīvajā dienā piedalījās divdesmit

.

.

.

.

.

 

 

 

jaunieši, kurus iepazīstinājām ar LLKC darbību un atbalstu uzņēmējdarbībai, kā arī finanšu institūcijas ALTUM, Lauku atbalsta dienesta, Krāslavas novada domes pieejamo finansējumu ideju realizēšanai, kā arī Krāslavas rajona partnerības LEADER  projektu konkursiem. Tika stāstīts par iepriekšējo gadu pieredzi programmā „Tu vari vairāk!” un konkursu „Laukiem būt!”. Notika tikšanās ar veiksmīgu uzņēmēju Āri Vanagu, 2013. gada konkursa ‘”Laukiem būt!” dalībnieku. Kopīgā diskusijā tika izzinātas jauniešu intereses, notika iepazīšanās ar plānoto mācību programmu.

 

Visas mācību dienas regulāri apmeklēja desmit jaunieši, kuri noslēgumā prezentēja savas biznesa idejas un ieguva sertifikātus. Apmācībās piedalījās jaunieši no Krāslavas pilsētas, Krāslavas novada Kombuļu, Izvaltas un Skaistas pagastiem, Dagdas novada Dagdas pilsētas. 

 

Jauniešu motivācija piedalīties interaktīvajā programmā “Tu vari vairāk” ir atšķirīga. Daži no jauniešiem apmeklēja mācības, jo pēc tam vēlas piedalīties konkursā “Laukiem būt!” un iegūt finansiālu atbalstu savas biznesa idejas realizācijai, bet daļa jauniešu mācības apmeklēja, jo galvenā motivācija bija gūt jaunas vai papildināt jau esošās zināšanas par uzņēmējdarbību.

 

Jauniešu biznesa idejas ir ļoti atšķirīgas – agrotūrisma saimniecības attīstība, lielogu dzērveņu audzēšana un pārstrāde, sociālo tīklu mārketinga aģentūras izveidošana, aitu cirpšanas pakalpojuma pieejamības attīstība Latgales reģionā, liellopu nagu griešanas pakalpojuma attīstība Latgales reģionā, lāzergriešana un gravēšana skaistu, kvalitatīvu un oriģinālu koka dizaina priekšmetu veidošanai u.c.

 

Mācību laikā jauniešiem tika dota iespēja sastapt un klausīties labos un pieredzes bagātos lektoros. Programmas dalībnieki attīstīja idejas, analizēja resursus un tirgus iespējas, apguva uzņēmējdarbības, biznesa plāna attīstības un grāmatvedības pamatus. Pirms finanšu plānošanas viņi salīdzināja dažādas uzņēmējdarbības un nodokļu maksāšanas formas un to piemērotību konkrētām biznesa jomām. Tā kā uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai vairumā gadījumu ir nepieciešams sākuma kapitāls, tad ar  aktuālāko informāciju par dažādiem finansējuma piesaistīšanas instrumentiem laukos iepazīstināja finanšu institūcijas „Altum” Rēzeknes filiāles vadītāja Vita Pučka.

 

Mācību noslēgumā 11. novembrī jaunieši prezentēja savas biznesa idejas. Jauniešu prezentācijas vērtēja LLKC Krāslavas konsultāciju biroja un zemnieku saimniecības ‘’Kurmīši” vadītājs Ivars Geiba, Krāslavas konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante Terēze Brazeviča, un uzņēmēja Iveta Graudiņa, kuri uzdeva  jautājumus, sniedza vērtīgus padomus un ieteica dažādus ieteikumus veiksmīgākai  biznesa plānu prezentēšanai un tālākai darbības attīstīšanai. Noslēgumā jaunieši saņēma arī sertifikātu par apmācību beigšanu.

 

Patiess prieks par to, ka visas mūsu jauniešu idejas ir dzīvotspējīgas, un viņi katrs par savu ideju ir pārliecināti un gatavi darīt visu iespējamo, lai to realizētu. Arī mēs, LLKC birojs, vēlam jauniešiem veiksmi un izdošanos un priecājamies, ka, realizējot Valsts Lauku tīkla aktivitāti, esam palīdzējuši viņiem gūt vērtīgas zināšanas, jaunu pieredzi tālākai uzņēmējdarbības attīstībai. Vēlam veiksmi jaunajiem  un potenciālajiem uzņēmējiem konkursā “Laukiem būt!” 

 

Mācības notika Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros. 

 

 

Terēze Brazeviča, LLKC Krāslavas  konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook