Koristi izdzied dziesmu “Latvijas skolas soma”

Krāslavas pamatskola ir Latvijas valsts iniciatīvā “Latvijas skolas soma” jau pusgadu. Pēdējais 2018.gada iniciatīvas pasākums notika decembrī, kad Krāslavas pamatskolas zēnu kora “Bundzinieki” un 5.-9.klašu kora “Lira” dziedātāji devās ekskursijā uz Daugavpili,

lai piedalītos Daugavpils teātra izglītojošā performancē “Aktiermāksla. Teātris”.

Sākumā iepazināmies ar Daugavpils teātra skatuves un zāles iekārtojumu, vērojām, kā skatuve tiek gatavota vakara izrādei. Mums ļāva ieskatīties tur, kur parastie izrādes skatītāji netiek ielaisti: grimmētavās, scenogrāfijas tapšanas darbnīcā, kostīmu noliktavā, mārketinga nodaļā, aktieru mēģinājumu zālē, kā arī aizskatuves labirintos. Mēs tik tiešām sajutām teātra elpu! Par to mēs pateicamies Daugavpils teātra sabiedrisko attiecību vadītājai Janīnai Ivanovai.

Ļoti paveicās, ka mums meistarklasi vadīja Daugavpils jauniešu un bērnu teātra “Arlekīns” vadītāja Maija Korkliša, kas ir arī Daugavpils teātra vadošā aktrise. Veselu stundu koristi izpildīja dažādus kustību un balss tehnikas vingrinājumus. Tā kā mobilie telefoni tika nolikti malā, koristi varēja iedziļināties radošajās spēlēs un uzdevumos.

Baudot Ziemassvētku noskaņu Daugavpils centrālajā laukumā, pienāca laiks Retro tramvajam, kas mūs izvizināja 3 pilsētas tramvaju maršrutos. Zinoša gida pavadībā izzinājām interesantus vēsturiskus faktus par pilsētu un tramvaju līnijas attīstību Daugavpilī. Baudot tēju “retro” stilā un dziedot Ziemassvētku dziesmu “Zvaniņš skan!”, nemanot pienāca gala pietura.
Paldies visiem 2018.gada Latvijas valsts iniciatīvas “Latvijas skolas soma” sadarbības partneriem, skolotājiem, administrācijai, vecākiem un skolēniem! Īpašus pateicības vārdus vēlamies pateikt “Latvijas skolas soma” koordinatorei skolā Skaidrītei Gasperovičai.
Paldies Krāslavas pamatskolas koristiem par muzicēšanu visa gada garumā! Lai skan 2019.gadā!

 


Krāslavas pamatskolas koru vadītāja
 Ilona Aprupe

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook