Konkurss jaunajiem lauksaimniekiem

Lai veicinātu Latvijas lauksaimniecību un lauku attīstību, jau ceturto gadu Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Zemnieku saeimu

.

 

un žurnālu „AgroTops” izsludina konkursu jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums”.

Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus/lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta jaunietim, kurš dzīvo laukos un ir veiksmīgs lauksaimnieks, veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību, kā arī aktīvi iesaistās sociālā dzīvē.

Pieteikšanās konkursam ilgs no š.g. 2.septembra līdz 1.oktobrim

Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv vai rakstot uz e-pastu: birojs@zemniekusaeima.lv ar norādi „Jauno lauksaimnieku konkursam”.Apbalvošanas ceremonija kā katru gadu notiks Zemnieku saeimas organizētāja Lielajā lauksaimnieku ballē, 2014. gada janvārī. Konkursa uzvarētāji balvā saņem pilnībā apmaksātu braucienu ar piedalīšanos divām personām vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm/gadatirgiem/pasākumiem, kā arī tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu.

Visi konkursa dalībnieki saņem veicināšanas balvu - dalību 2 dienu Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās.Konkursa žūrijas sastāvs:

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas locekle;
Maira Dzelzkalēja, Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietniece;
Anita Pirktiņa, žurnāla „AgroTops” galvenā redaktore;
Irina Pilvere, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes dekāne;
Anna Vītola – Helviga, Lauku atbalsta dienesta direktore;
Jēkabs Krieviņš, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks;
Evija Gunika, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas izpilddirektore;
Mārtiņš Cimermanis, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs;
Raitis Ungurs, Jauno zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs.

Konkurss pirmo reizi tika organizēts 2010.gadā, un gadu gaitā par konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas Aizputes novadā, Valdis Zujs no Rēzeknes novada Pušas pagasta un Jānis Vaivars no Skrīveru novada.


Papildus informāciju var saņemt Zemnieku saeimas birojā Rīgā, Republikas laukumā 2, 501. kabinetā vai zvanot pa tālruni 67027044.Dalīties Twitter     Dalīties Facebook