Jauns pilsētvides objekts

Krāslavas novada dome aktīvi strādā un labiekārto pilsētu, lai varētu sagaidīt pilsētas svētkus un iepriecināt iedzīvotājus un viesus ar Krāslavas jauno izskatu.

Raiņa ielā, Krāslavā notiek vērienīgi būvniecības darbi, kuru rezultātā iedzīvotāju dzīves kvalitātes līmenis uzlabosies un Krāslavas izskats kļūs pievilcīgāks. Būvniecības darbiem pievienosies arī jauns pilsētvides objekts – pulkstenis, kas rādīs Krāslavas laiku. 

Krāslavas iedzīvotāji atceras, ka kādreiz pulkstenis darbojās Sv. Ludviga laukumā pie pasta, taču tehnisku iemeslu dēļ bijušā pulksteņa atjaunošana izmaksātu ļoti dārgi, arī tā vizuālais izskats jau ir novecojis. Zemes gabals, uz kura vecais pulkstenis kādreiz tika uzstādīts, nepieder pašvaldībai, tāpēc tika meklēti jauni risinājumi pulksteņa izvietošanai. Ņemot vērā, ka Krāslavas Sv. Ludviga Romas katoļu baznīca ir valsts nozīmes kultūrvēstures piemineklis, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija neļāva pulksteni izvietot Baznīcas un Vienības ielu krustojumā, Sv. Ludviga laukumā pretī baznīcai, tāpēc tika nolemts uzstādīt jauno objektu mazajā skvērā Baznīcas un Raiņa ielu krustojumā. 

Krāslavas novada dome ir piesaistījusi Rietumu Bankas labdarības fonda finansējumu, lai izgatavotu pulksteni. Ar Krāslavas novada domes Būvvaldes ainavu arhitektes Dzintras Skuteles iniciatīvu tika izstrādāts pulksteņa dizains ar stilizētiem mūsu pilsētai raksturīgiem koka logu rāmju elementiem. Pulksteņa izgatavošanu un uzstādīšanu veiks SIA “Laika Stils” (Rīga), bet uzstādīšanas darbos nozīmīgu atbalstu sniegs SIA “Labiekārtošana K”. 

Pulksteņa uzstādīšanu skvērā ir plānots pabeigt tuvākajā laikā. Ceram, ka Krāslavas iedzīvotāji un viesi pozitīvi novērtēs jauno pilsētvides objektu un saudzīgi, ar sapratni izturēsies pret pilsētā veiktajiem uzlabojumiem.

 

 

Projektu speciāliste

Aina Dzalbe

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook