IZZIŅOTI KONKURSA “MANS RAIŅA DZEJOLIS” LAUREĀTI

2019. gadā Raiņa muzejs Jasmuiža rīkoja vizuālo un vizuāli plastisko darbu konkursu MANS RAIŅA DZEJOLIS. Konkursa uzdevums bija izveidot vizuālās vai vizuāli plastiskās mākslas darbu sev mīļākajam Raiņa dzejolim, uzzīmējot, uzgleznojot vai izveidojot savu dzejas ilustrāciju.

Foto no 2012.gada bukletiem

Konkursa izstāde

Konkursā varēja piedalīties bērni vecumā no 7 līdz 15 gadiem.
Kopā tika iesūtīti 902 darbi. Konkursā piedalījās skolēni no visas Latvijas: sākot ar Latgales, beidzot ar Rīgas skolām. 
Vecuma grupā 7–11 gadi bija iesūtīti 674 darbi, no tiem 27 – vizuāli plastiskie. Vecuma grupā 12–15 gadi bija iesūtīti 228 darbi, no tiem 27 – vizuāli plastiskie.

Darbus izvērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Preiļu novada domes māksliniece Inese Anina, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas vadītāja Marianna Abricka, mākslinieces Silvija Berezovska un Guna Egle, brīvmākslinieks Andris Kažemāks.


3. vietu vecuma grupā no 7 līdz 11 gadiem par vizuāli plastiskās mākslas darbu žūrija piešķīra Laurai Mežiņai par darbu „Kaķenīte” (14 gadi, Krāslavas Valsts ģimnāzija).

Konkursa žūrija piešķīra 29 Atzinības rakstus, tos saņēma arī 
Vjačeslavs Ļuļa par darbu „Cīrulītis” (12 gadi, Indras Mākslas un mūzikas skola), Valērija Joņina par darbu „Vēja kokle” (12 gadi, Indras Mākslas un mūzikas skola).

 

Apsveicam mūsu jaunos māksliniekus un viņu pedagogus!

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook