Izvaltas pamatskola "Lakstīgalas" konkursā

Jau vairākus gadus pašā ziemas baltumā un aukstumā Latgali pieskandina "lakstīgalu" balsis. Konkurss "Lakstīgala" ir pasākums, kurā komandas no dažādām skolām sacenšas tautasdziesmu zināšanā un dziedāšanā.

Dalībniekiem ir ne tikai   jāmāk dziedāt tautasdziesmas, bet jāzina arī sava pagasta, novada tradīcijas, jāatpazīst dažādi mūzikas instrumenti un melodijas.

Ženija: ""Lakstīgalas” konkursā es piedalos pirmo reizi, te es uzzināju daudz ko jaunu par citiem novadiem, iemācījos daudz jaunu tautasdziesmu. Konkursā Jēkabpilī piedalījās gan lieli, gan mazi un mums kopā labi skanēja.”

Pasākums notika Jēkabpilī 23. janvārī. Pusfinālā piedalījās 10 komandas - no Jēkabpils, Līvāniem, Preiļiem, arī mēs - Izvaltas pamatskolas 5 meitenes – Jūlija Batarāga, Ženija Nikolaičenko, Līga Sušinska, Baiba Batarāga un Valērija Smiļgina.

Sākumā prezentējām savu skolu un  tautastērpu, citi stāstīja par savu pagastu, citi dziedāja tautasdziesmas, gāja rotaļās. Vēlāk bija galvenā sacensība, kura komanda vislabāk apguvusi tautasdziesmas. Mūsu grupai bija jāzin 71 tikai vienā uzdevumā!!! Lai gan tas bija konkurss, visiem gāja jautri, un visi dalībnieki bija draudzīgi, smaidoši un atsaucīgi.

Turpinājumā bija jāpilda tests  par tautas mūzikas instrumentiem, gadskārtu svētkiem, tautasdziesmu vācējiem. 

Bija jāpaskaidro seno latviešu vārdu nozīme, kā, piemēram, "dieveris”, "birkavs”, "grasis” u.tt.

Interesanti bija klausīties un minēt  dziesmas, kas skanēja  dūdu, svilpaunieka un kokles izpildījumā. Tad sekoja grūtākais un interesantākais, bija jādzied tautasdziesmas par tēmu ūdeņi. Kura komanda zinās visvairāk dziesmu, tā saņems visvairāk punktu. Nobeigumā gājām rotaļās, bijām priecīgi un jutāmies ļoti labi.

Vērtēja mūs Māra Mellēna un Rita Platpere no Rīgas. Ieguvām pirmo pakāpi un saldas dāvaniņas.

Paldies skolotājai Silvijai Stivriņai par sagatavošanu konkursam.

Kaut gan pasākums ilga 3 stundas, nogurumu tikpat kā nejutām, mums bija jautri un mājās braucām priecīgi un gandarīti par paveikto..

 


Ženija Nikolaičenko un Baiba Batarāga, Izvaltas pamatskola

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook