Iniciatīvas «Latvijas skolas soma» ietvaros Robežnieku pamatskolas 4. un 5.klases skolēni turpina iepazīt dzimtā un kaimiņu novada interesantas vietas

13.maijā 14 skolēni kopā ar klašu audzinātājām devās izzinošā ekskursijā uz Naujenes Novadpētniecības muzeju, kurā apskatīja tēlnieces Valentīnas Zeiles mākslas darbu ekspozīciju, uzzināja par iepriekšējā gadsimta latviešu sadzīves interesantiem faktiem, kā arī pilnveidoja jau esošās zināšanas par putniem, dzīvniekiem un kukaiņiem Dabas informācijas centrā.

Skolēni paspēja padarboties arī praktiski – bērniem bija piedāvāta radoša darbnīca.
                  Otro mūsu ekskursijas apskates objektu ar lielāko interesi gaidīja zēni, jo tā bija Daugavpils skrošu rūpnīca! Jautri gida joki un nopietns stāstījums par skrošu ražošanas procesu un!!!!!!!!!!! rūpnīcas šautuves apmeklēšana ar iespēju izšaut mērķī  - izraisīja patiesu interesi.
                 Atpakaļceļā apmeklējām  atpūtas parku «Stalkers», kas izbrīnīja ar savu labiekārtošanu un   pārsteidzošiem dabas skatiem. Notiesājot līdzi paņemtas pusdienas, paspēlējot spēļu laukumā un izdarot vairākas fotogrāfijas, devāmies uz Krāslavu, kur mūs gaidīja nākamais apskates objekts – Krāslavas Vēstures un mākslas muzejs.

Pēc skolēnu atziņām muzejā bija daudz kas interesants, tomēr vislabāk viņiem iepatikās ekspozīcija “Pi vīna golda”, jo deva iespēju ne tikai uzzināt par dažādu tautu virtuvi, bet pašiem piedalīties  nacionālo recepšu veidošanā uz interaktīvā ekrāna.
                 Noguruši, bet apmierināti atgriezāmies mājās. Runājām, apspriedām, vērtējām. Mums izdevās! Paldies tev, «Latvijas skolas soma»! 

 

 

Ilona Beitāne-Špaka

Robežnieku pamatskolas 5.klases audzinātāja

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook