Indras skolēni prāto, būvē, pēta...

Vai jūs protat uzcelt kartona māju uz pāļiem? Atbilde droši vien būs - JĀ. Kas tur sarežģīts? Paņem kartona gabaliņus, salīmē kopā un piestiprini kociņus. Bet.... izrādās viss nav tik vienkārši. Pirmkārt, to visu vajadzēja paspēt izdarīt 40 minūšu laikā, otrkārt, izdomāt modeli un to realizēt trijatā arī nav tik viegli, jo katrs taču grib savu, un, beidzot, treškārt, un tas ir pats galvenais – uzceltai mājai jāiztur ZEMESTRĪCI.

Jautāsiet, kas un kur ar to visu nodarbojās?

Atbilde – Indras pamatskolas 3. un 5.klases skolēni projekta  “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros apmeklēja ZINOO centru Daugavpilī  un  piedalījās Būvniecības un arhitektūras darbnīcas  nodarbībā “Zemestrīce”.

Bija ļoti jauki vērot, kā tapa jaunas mājas, kā tās  pārbaudīja uz speciālās “zemestrīces” ierīces. Brīnījāmies arī par to, ka uz pirmo skatienu neglītas mājiņas IR izturējušas zemestrīces, bet smukās un skaistās ir nokritušas jau pēc pirmajām “zemes” kustībām.

Nodarbībā ieguvam kolosālu praktisko pieredzi un jaukas emocijas. Bet pēc nodarbībām izzinājām pasauli, apmeklējot vairākus interaktīvus eksponātus pašā ZINOO centrā. 

Liels paldies .... par tik jauko un lietderīgo laika pavadīšanu gan ZINOO centra pasniedzējām, gan Indras pagasta pārvaldei par autobusu, gan projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” koordinatoriem mūsu skolā un novadā.

 


Ilona Bunto, Indras pamatskolas skolotāja

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook