Indras "Skolas soma" novembrī

Indras pamatskolas sākumklašu audzēkņi, Latvijas Republikas gadadienas priekšvakarā, izmantojot iniciatīvas programmas “Latvijas skolas soma” sniegtās iespējas, iepazina Latgales kultūrvēsturiskos objektus, radoši darbojās, pētīja un guva jaunus iespaidus, apmeklējot Krāslavu un Naujeni.

1.un 2.klases audzēkņi iepazina Krāslavas Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijas un izstādes, kā arī izstaigāja gida pavadībā Grāfu Plāteru pils kompleksu, klausoties interesanto stāstījumu par seniem notikumiem grāfu ģimenes dzīvē.

Īpaši patika “garšīgā” (ekspozīcijas “Pi vīna golda”) izstāde, kura sniedza informāciju par dažādu tautību nacionālajiem ēdieniem, kā arī interaktīvās nodarbes, pašiem “gatavojot” poļu nacionālo ēdienu.  Audzēkņi apmeklēja arī Krāslavas centrālo bibliotēku, kur iepazinās ar pasaku meistara Kārļa Skalbes daiļradi.

3.un 4.klases audzēkņi apmeklēja Naujenes Novadpētniecības muzeju, kurš atrodas bijušās skolas telpās. Aplūkojot muzeja ekspozīcijas, audzēkņi  iepazina zemnieku dzīvi un senatnes liecības – vecās mēbeles, traukus, sadzīves priekšmetus. Muzeja izstāžu telpās audzēkņi aplūkoja mākslas priekšmetus un dažādas fotogrāfijas. Vienā no muzeja zālēm, kura atklāj  mūsu novada dzīvnieku pasauli, redzējām gliemezi, kāds dzīvo un ir sastopams tikai Naujenes teritorijā.

Pēc muzeja ekspozīciju apskates audzēķņiem bija iespēja radoši darboties ar mālu. Nodarbības laikā ikviens izveidoja no māla ziedu, skaisti to noformēja.

Sākumklašu skolēniem vēstures un novadpētniecības muzeju apmeklējumi sniedza iespēju ielūkoties vēstures lappusēs, radoši darboties.

Audzēkņi dalījās iespaidos, pārdomāja redzēto un uzzināto. Priecē tas, ka skolēnos tika izraisīta interese, jo daudzi uzdeva jautājumus  - kāpēc tā?, kā jau kāpēcīšu vecumā arī pienākas.

Paldies Indras pagasta pārvaldei par nodrošināto transportu un šoferiem par izturību!

 

Indras pamatskolas sākumklašu audzinātājas Larisa Špigunova un Ruta Andrukoviča

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook