Indras “Skolas soma” novembrī

Indras pamatskolas vecāko klašu skolēni, izmantojot iniciatīvas “Skolas soma” piedāvātās iespējas, novembrī iepazinās ar daudzām Latvijas kultūrvēsturiskajām reālijām.

8. novembrī Rīgā tika pavadīta visa diena, iepazīstot Mākslas muzeju “Rīgas Birža”, Latvijas Republikas Saeimu un noskatoties izrādi Latvijas Nacionālajā teātrī “Savādais atgadījums ar suni naktī”.

“Rīgas Biržā” bez pastāvīgajām ekspozīcijām varēja apskatīt arī līdz šim lielāko jūras ainavu meistara Ivana Aivazovska darbu izstādi. Bērniem ļoti patika gan pašiem baudīt Lielo mākslu, gan klausīties aizraujošajā gides stāstījumā.

Saeimā arī mūs iepriecināja izsmeļošais gides stāstījums par ēkas vēsturi un pašlaik tur notiekošajiem politiskajiem procesiem. Interesanti bija atrasties vietā, kur top likumi.

Latvijas Nacionālais teātris šoreiz tika izvēlēts tāpēc, ka šajā namā pirms 101 gada tika proklamēta Latvijas Republika. Bija nozīmīgi būt vietā, kur dzima mūsu valsts.

Izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī” neatstāja vienaldzīgu nevienu. Tā ir izcila izrāde pusaudžiem un vecākiem. Pusaudžiem par to, kāda ir pasaule, uz kuru var būt arī atšķirīgs skatījums. Vecākiem par to, kā sadzīvot ar neparastu bērnu, arī ar pusaudzi. Notikumi uz skatuves rosināja padomāt par savām attiecībām ar līdzcilvēkiem, videoprojekcijas pārsteidza ikvienu zālē sēdošo. Indras pamatskolas skolēniem ļoti iepatikās galvenās lomas tēlotājs Kārlis Krūmiņš.

15. novembrī 7.-9. klašu skolēni Krāslavas kultūras namā noskatījās mākslas filmu “Dvēseļu putenis”. Filma neatstāja vienaldzīgu nevienu, radot izpratni par sāpīgākajām mūsu valsts vēstures lappusēm. Galvenā atziņa visās izvērtējuma lapās bija tāda, ka karš ir visbriesmīgākais, kas var notikt.

Šoreiz iniciatīvas “Skolas soma” programma izdevās gan izglītojoša, gan emocionāli piesātināta, sākot ar romantisko pastaigu pa naksnīgajām Rīgas ielām, patriotisko saviļņojumu Nacionālajā teātrī un Saeimā, dvēseliskajiem pārdzīvojumiem, skatoties “Savādo atgadījumu ar suni naktī”, kā arī visdziļāko satricinājumu, sekojot līdzi sešpadsmitgadīgā Artūra dzīves līkločiem “Dvēseļu putenī”.

 

8. klases audzinātāja Vija Sjadro

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook