Indras pamatskolas “SKOLAS SOMĀ” – mūzika

Vai mūzika ir saistīta ar dabaszinātnēm? Kādas fizikālas parādības notiek brīdī, kad koncertā klausāmies vai radām mūziku? Kāpēc dažādi materiāli rada atšķirīgu skaņu? Lai atbildētu uz šiem un citiem jautājumiem, neskatoties uz vasaras brīvdienām, vairāki Indras pamatskolas audzēkņi devās uz Daugavpils zinātnes centru “ZINOO”.

Nodarbības laikā bija iespēja gan pētīt un izzināt skaņu rašanos, gan uzmanīgi ieklausīties skaņās un minēt, kas šīs skaņas dabā rada, gan atbildēt uz iepriekšminētajiem jautājumiem. Kā jau nodarbība par skaņu, bija pietiekoši skaļa, jo bija iespēja no piedāvātajiem materiāliem radīt dažādas skaņas, un pašiem arī muzicēt.

Skolēniem pēc nodarbības bija iespēja izpētīt, izmēģināt, apskatīt arī visus zinātnes centra piedāvātos objektus. Īpašu jautrību radīja skaņu soliņš, uz kura apsēžoties kopā ar draugu, izmantojot pieskārienus, varēja radīt mūzikas skaņas.

Apmeklēt zinātnes centru “ZINOO”, papildināt zināšanas par skaņu rašanos un izpētīt un darboties neskaitāmajos centra objektos bija pateicoties  “Latvijas Skolas Somas” projektam.

Paldies Indras pagasta pārvaldei par nodrošināto transportu!


Indras pamatskolas direktore Inga Jākobsone

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook