Indras pamatskolas “SKOLAS SOMĀ” izglītojošs koncerts “Atklāj ģitāru!”

Oktobrī pirms skolēnu rudens brīvdienām Indras pamatskolas audzēkņiem bija iespēja iniciatīvas programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros apmeklēt muzikāli izglītojošu koncertu “Atklāj ģitāru!”.

Mūziķis Jānis Bērziņš iepazīstināja ar trīs veidu ģitārām – akustisko, elektrisko un basģitāru. Skolēni ar interesi klausījās akadēmisko, populāro, džeza, roka un citus mūzikas stilus, bija iespēja tuvumā apskatīt ģitāras un dažādas ierīces, kuras pastiprina un izmaina ģitāras skaņu. Tika demonstrētas dažādas tehnoloģijas, kuras šobrīd ģitāristi visā pasaulē izmanto, lai sasniegtu jaunus skaņu tembrus, kā arī demonstrēti  vairāki paņēmieni, piemēram, divu ģitāru spēlēšana vienlaicīgi, skaņu ierakstīšana cilpās un ģitāras kā perkusiju instrumenta izmantošana.

 

Klātesošie pēc uzstāšanās vēl varēja saņemt vērtīgus padomus, apgūstot dažādu mūzikas instrumenta spēli, kā arī katrā klašu grupā tika aicināts viens drosmīgais pamēģināt uzspēlēt ģitāru kopā ar mūziķi.

 

Pasākums izdevās ļoti izzinošs un motivējošs pievērsties savai sirdslietai ar tādu pašu degsmi, kādu uz skatuves virtuozi demonstrēja mākslinieks Jānis Bērziņš. Paldies mūziķim par atsaucību un programmai “Latvijas Skolas soma” par sniegto iespēju iepazīt un ielūkoties mūzikas pasaulē.

 

 

Indras pamatskolas skolotāja Vija Sjadro

 

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook