Indrā darbu uzsāk Laimes muzejs

Pašā saulgriežu dienā, Indrā, svinīgā gaisotnē, tika atzīmēts divu Krāslavas novada domes īstenoto projektu noslēgums, kuru rezultātā ir izveidots jauns tūrisma objekts – Laimes muzejs.

2016. gadā Krāslavas novada dome, atsaucoties uz vietējo Indras iedzīvotāju iniciatīvu, sagatavoja projektu “Laimes muzeja ēkas pielāgošana un rekreācijas objekta izveidošana Indras pagastā”. Projekta ietvaros tika paredzēts Indras pagasta saietu nama ēku, kas kādreiz tika celta kā luterāņu baznīca, pielāgot muzeja vajadzībām un izveidot vairākas ekspozīcijas. 2017. gadā tika iesniegts vēl viens projekts “Laimes muzeja labiekārtošana Indras pagastā, pakalpojuma pieejamībai un kvalitātei”, lai papildinātu ekspozīciju klāstu, kas ļautu muzeja apmeklētājiem līdzdarboties un interesanti pavadīt laiku laimes meklējumos. Abi projekti tika iesniegti biedrības “Krāslavas rajona partnerība” izsludinātajos projektu konkursos, kuru rezultātā varēja pretendēt uz Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzekļiem, lai veicinātu kvalitatīvas dzīves vides attīstību un nodrošinātu iespējas radošai un profesionālai izaugsmei. 
Laimes muzejs atrodas Sporta ielā 2, Indrā, Indras pagastā. Ieeja muzejā ir bez maksas. Muzejs ir atvērts apmeklētājiem ceturtdien un piektdien no 11.00 līdz 22.00, sestdien un svētdien no 11.00 līdz 14.00, otrdien un trešdien apmeklētājiem lūgums laicīgi zvanīt (tālr. +371 20266514) un pieteikt savu vizīti, savukārt pirmdiena ir brīvdiena.  
Muzeja telpās var apskatīt dažādas ekspozīcijas, kā arī iesaistīties radošās aktivitātēs un interesanti pavadīt laiku kopā ar draugiem, ģimeni vai kolēģiem. Tas arī bija viens no galvenajiem uzdevumiem – izveidot vietu, kur katrs apmeklētājs var aktīvi darboties, lai izprastu, kas tad viņam ir laimes sajūtas pamatā. Muzeja apmeklētājiem nav noteikts vecuma ierobežojums. Laimes muzeju var apmeklēt ne tikai gados jauni, bet arī sirdī jauni un laimīgi cilvēki. Muzeja telpās, savlaicīgi piesakoties, var ieplānot radošās darbnīcas skolēniem, grupu ekskursijas tūristiem, ģimeņu izbraucienus un kolektīvu saliedēšanas pasākumus. Sevišķi interesants muzejs būs ārzemju tūristiem, kuri vēlas redzēt, kā dzīvo vietējie iedzīvotāji ES pierobežā un no muzeja torņa vērot skatu uz Latvijas un Baltkrievijas pierobežas teritoriju. Apmeklētāji tiek īpaši aicināti izmantot iespēju un apmeklēt muzeju darba stundās vakaros, jo krēsla un izgaismojums muzeja telpām piedod sirreālu atmosfēru un noskaņu.
Apmeklējiet Laimes muzeju un esiet laimīgi Krāslavas novadā!

 

 


Aina Dzalbe
Krāslavas novada domes 
projektu speciāliste
 

 

 

Vairāk foto - 

http://www.kraslavasvestis.lv/galerija/foto/album/laimes-muzejs-indra.html#images-1

 

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook