Iepazīstam skaisto un vērtīgo

Šī gada aprīlī Krāslavas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēni, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latvijas grafiķa, gleznotāja un lietišķās mākslas vecmeistara Anša Cīruļa (1883-1942) madarošanas jeb audumu apdrukas darbnīcu dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.

 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs sniedz iespēju izmēģināt šo seno tehniku, izmantojot sietus, kas veidoti pēc Latvijas vecmeistaru (Anša Cīruļa, Jūlija Straumes un Jūlija Madernieka) un arī jauno mākslinieku darbu motīviem. Darbnīcā pusotra stunda pagāja ļoti ātri. Skolēni apdrukāja savus T-kreklus, somas un vienkārši audumu. Kā arī bija lieliskā iespēja apmeklēt pastāvīgas ekspozīcijas - Latvijas dekoratīvā māksla un dizains no 19. gs. beigām līdz 20. gs. līdz 60. gadiem un Latvijas dekoratīvā māksla un dizains no 20. gs. 70. gadiem līdz mūsdienām. 

Kā otro aktivitāti 12 klases skolēni apmeklēja Melngalvja namu. Ekskursiju sākām ar VĒSTURISKIEM PAGRABIEM, kuri izbūvēti līdz ar ēku 1334. gadā, pagrabi ir vēsturiski orģinālā nama daļa, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Tie savulaik kalpojuši kā noliktavu telpas tirgotājiem. Melngalvju nama vēsturiskie kabineti ir iekārtoti atbilstoši 19.gs. interjeram. Kabinetos notikušas brālības kolēģijas sēdes, pieņemti svarīgākie ar biedrību saistītie lēmumi un veiktas kases atskaites. Skolēni  atklāja greznās, kristāla lustru apmirdzētās Melngalvju nama svētku zāles, izzināja Melngalvju brālības pagātni 14. gadsimta pagrabos un iepazinās ar Baltijas lielāko privāto sudraba kolekciju Vēsturiskajos kabinetos. 

 


Ludmila Koževņikova,
Dabaszinību un fizikas skolotāja

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook