Godalgoti radošākie skolēnu veidotie vides objekti Latvijā

17. maijā astoņu vides objektu darbu autori no Krāslavas novada (Varavīksnes skolas, Valsts ģimnāzijas un Bērnu un jauniešu centra) piedalījās izglītības iestāžu mākslas pulciņu audzēkņiem un pedagogiem 2017./2018.mācību gadā īstenotā vides objektu un ārējā vidē eksponētu mākslas darbu konkursa “Visa Dieva radībiņa saulītē līgojās” 3.kārtas noslēguma pasākumā, kas notika Mazmežotnes muižā, Rundāles novadā.

 

Rīta agrumā notika izstādes iekārtošana, tad izstādes atklāšana, apskate un pēcpusdienā konkursa laureātu apbalvošana. Starp izstādē apskatāmajiem 126 pašiem radošākajiem skolēnu darbiem četru darbu autori no mūsu novada saņēma atzinības, savukārt laureātu vidū bija 3.pakāpes diploma ieguvēji - BJC suvenīru pulciņa (sk. Larisa Kizjalo) audzēkņu darbs “Putni manā pagalmā”, 2.pakāpes ieguvēji BJC pulciņa (sk. Aina Guba) audzēkņu kopdarbs “Vasaras pieturzīmes” un aušanas pulciņa (sk. Aina Guba) audzēknes Lauras Mežiņas individuālais darbs “Nenoķersi”, savukārt absolūtā 1.pakāpes ieguvēja gan 2. gan 3.kārtā ir BJC suvenīru pulciņa vispieredzējušākā audzēkne Evelīna Saksone ar darbu “Latgale kukaiņu randiņš”.


Krāslavas Bērnu un jauniešu centrs saņēma īpašu balvu no Valsts izglītības satura centra – Spēli LATVIJAI 100- kā aktīvākā izglītības iestāde valstī pēc konkursam iesniegto darbu skaita (12 darbus veidoja 23 audzēkņi)  un visvairāk saņemtajām godalgotajām vietām 2. kārtā visi 12 darbi, 3.kārtā no 5 izvirzītajiem darbiem -  4 laureāti (iepriekš minēti tekstā).


    Darbi Mazmežotnes muižā apskatāmi līdz 12.septembrim. Tāpēc, dodoties vasaras ceļojumos, noteikti, tur iegriezieties, lai lūkotu, kā interešu izglītībā iesaistītie bērni un jaunieši, attīstot savas radošās spējas, izsaka sevi ar vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izteiksmes līdzekļiem, rosinot ik vienā, kas vēro izstādi, interesi par Latvijas dabas daudzveidību un tās skaistumu.


 Paldies visiem audzēkņiem, vecākiem un skolotājiem par šī gada veikumu!

 


 Krāslavas BJC metodiķe Sanita Kumpiņa

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook