Ģimnāzijas komandai 3.vieta nacionālajā debašu turnīrā

Novembra beigās Iecavā notika nacionālais debašu turnīrs. Debatētāju komandas no visas Latvijas debatēja par tēmu „Vai valstij ir jāuzrauga informatīvā telpa internetā”. Tēma ir aktuāla, jo līdz ar informācijas daudzuma palielināšanos, pieaug arī dezinformācijas un viltusziņu skaits.

Viens no svarīgākajiem mūsdienu izglītības uzdevumiem mācīt skolēniem medijpratību, t.i. attīstīt kritisko domāšanu, lai jaunieši spētu orientēties plašaja informācijas plūsmā. 
           Nacionālajās debatēs ģimnāzijas 11.c klases debašu komanda – Antra Umbraško, Loreta Makņa un Daniels Dukaļskis, uzvarot trīs kartās un spēlējot pusfinālā, ieguva 3.vietu valstī. 
            Debašu tēma bija pietiekami sarežģīta, jo bija jāatrod argumenti un liecības gan tēmas apstiprināšanai, gan noliegšanai, taču ģimnāzisti ar to veiksmīgi tika galā. Lūk, ko atzīmē paši debatētāji – Loreta: „Man ļoti patika, pirmkārt tā bij vienreizēja iespēja izkļūt ārpus komforta zonas un redzēt uz ko mēs esam spējīgi. Kā izrādījās uz diezgan daudz ko. Otrkārt, tā bija iespēja satikt daudz jaunu paziņu un vienkārši labi pavadīt laiku. Protams, mums ir vēl daudz vietas izaugsmei un ir uz ko tiekties!” Daniels:  „Tēma interesanta, bet, manuprāt, grūtāka par pagājušo gadu, jo, kaut arī bija daudz argumentu  abām pusēm, ļoti pārliecinošas un spēcīgas liecības sameklēt bija grūti.  Uzskatu, ka nostartējām labi. Turnīrā starp komandām valdīja laba atmosfēra, tiesneši objektīvi (vismaz mums tādi trāpījās). Garšīgi baroja.”
Antra: ” Braucot uz Nacionālajām debatēm Iecavā, viens no kārtējiem izaicinājumiem man, kā skolniecei, bija atkal uzstāties auditorijas priekšā, pasniegt savas domas un idejas klausītājiem tā, lai rastos daudzpusīgāka saruna. Debatējot es atradu gan sev raksturīgas un paliekošas personības iezīmes, gan centos izprast oponentu, nolasīt tā reakciju, lai spētu dot atbildes triecienu. Man arī ļoti patika šo debašu rezolūcija. Turot to kā pamatu, varēja izveidot saprotamu materiālu savā labā. Arī iespaids par pretinieku komandām bija visai pozitīvs. Pēc katras debates sarokojāmies, iepazināmies, parunājām par mums aktuālām tēmām, un tad jau es sāku just prieku.”
        Šis ir kārtējais ģimnāzijas debatētāju panākums, cerams, ka tieksme izglītoties un sevi pilnveidot būs populāra skolēnu vidū arī turpmāk. Izsakām pateicību novada domei par iemaksāto līdzdalības maksu un finansējumu transportam. 

 


  Viktorija Nalivaiko 
Krāslavas Valsts ģimnāzijas debašu trenere

 

 


          

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook