Ekskursija uz pagātni

Kad gaisā sāk virmot dzeltejošu kļavu lapu smarža un koki tikko sākuši mainīt savu nokrāsu, no 19.gs, caur laikmeta tīmekļiem, pie mums, grāfa Plātera pilī, atgriežas tās saimnieki.

viņu ierašanās pilī, „Pīlādzīša” audzēkņi saņēma ielūgumu uz ekskursiju.
Ar savām manierēm, skaistajiem tērpiem un interesantajiem vēsturiskajiem stāstījumiem grāfa ģimene apbūra bērnu iztēli un pārcēla to uz tālo 1812.gadu. Ekskursijas vadītāji (V.Gakišs un A.Lomanovska) pastāstīja bērniem, ka grāfa Plātera ģimene pēc ilgajiem ceļojumiem pa Eiropu nolēma uzcelt greznu pili Daugavas krastos.
Bērni bija apburti ar pilī valdošo atmosfēru, sienu gleznojumiem. Visaizraujošākie bija stāstījumi par pazemes eju no pils uz baznīcu un par mītošajiem pilī labajiem spokiem, kuri līdz pat šim laikam sargā pili.
Greznainās freskas palīdzēja bērniem vieglāk iztēloties un izprast to laiku sadzīvi un kultūru. Pils, parks un pils piebūves it kā atdzīvojās, un visi tika grāfa Plātera dzīves virpulī.
Pils kompleksa pārzine tālāk mūs aicināja apmeklēt muzeju, kurš atrodas vienā no vecajām pils piebūvēm. Muzejā bērni redzēja grāfa Plātera  ģimenes fotogrāfijas, iepazinās ar viņu saņemtajām vēstulēm un vēl daudz interesantu lietu uzzināja par to laiku dzīvi.
Bērni bija sajūsmā par ekskursiju un ilgi vēl atcerēsies viesmīlīgo un noslēpumaino grāfa Plātera  ģimeni.
Attēlojot redzēto uz papīra, bērnu fantāzijas nebija robežu.
Jūs gribat apmeklēt grāfa Plātera pili un iegrumt 19.gadsimtā? Taču esiet piesardzīgi un laipni! Neizjauciet labo pils spoku mieru!

Krāslavas novada PII „Pīlādzītis” 11.grupas audzēkņi un skolotājas Lilija Puhaļska un Ligita Andžāne.

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook