Dzimtā novada ERUDĪTS - 2018

Patriotu nedēļas ietvaros Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā notika Krāslavas Bērnu un jauniešu centra izveidots konkurss

"Dzimtā novada Erudīts 2018". KNCB direktore Valentīna Magidas sveicināja 26 Krāslavas novada skolu konkursa dalībniekus, pateicās Krāslavas pilsētas un novada vispārizglītojošajām skolām par dzimtā novada garīgā mantojuma apzināšanos

un aktīvu līdzdalību novadpētnieku radošās darbnīcas "Jāņtārpiņi" visa gada garumā daudzkārt organizētajā spēlē- viktorīnā "Krāslavas novads Latvijas valsts 100 gadu vainaga pinumā".

Vairāk kā 200 novada skolu audzēkņi nāca uz bibliotēku, lai izspēlētu spēli un uzzinātu, cik labi pazīst Krāslavas novadu. Spēles dalībniekiem bija dota iespēja virtuāli pabūt visos Krāslavas novada pagastos un iepazīties ar tā daudzveidīgām ievērībām- vēstures un kultūras mantojumu, izciliem cilvēkiem, dabas objektiem un atpūtas iespējām. Katrs 5.- 12. klašu skolēns varēja izmantot iespēju labi sagatavoties konkursam. Konkursā bija 50 jautājumi, uz katru vajadzēja  izvēlēties pareizo atbildi.

Rezultātā par DZIMTĀ NOVADA ERUDĪTU 2018 kļuva Krāslavas pamatskolas 5.b klases skolēns Emīls Grišāns, I vietu ieguva Krāslavas pamatskolas 5.b klases skolēns Mārtiņš- Severīns Vecelis, II vietu izcīnīja Krāslavas pamatskolas 7.b klases audzēkne Kristīne Daļecka un III vietu ieguva arī Krāslavas pamatskolas 6.b klases skolniece Gunita Upeniece.

Krāslavas Bērnu un jauniešu centra direktore Rita Vekšina pasniedza visiem uzvarētājiem diplomus un dāvanas.
Tagad spēli "Krāslavas novads Latvijas valsts 100 gadu vainaga pinumā” var spēlēt katrs, lai pārliecinātos, ka ir īsts dzimtā novada patriots. 
Tavas zināšanas būs lieliska dāvana Latvijai.

 

 

Viktorija Urbanoviča, KBJC skolotāja

 

 

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook