Drošības nedēļa „Pīlādzītī”

Mēdz teikt, ka neviens bērns nav izaudzis bez puniem un sasitumiem. Bet ir citas, daudz lielākas nelaimes ar smagākām sekām, kuras var ietekmēt visu bērna turpmāko dzīvi. Vai iespējams pasargāt bērnu no ļauniem cilvēkiem, ugunsgrēka, ceļu satiksmes negadījumiem? Ir gan.

Kad uz dārziņu, pie draugiem,
Kad uz mājām ceļu mēro,
Krustojumos luksofori –
Pirmais, kas ir jāievēro.
Sarkans – stavi rāms!
Dzeltens – pacieties!
Bet kad zaļā krāsa zied –
Tad tu vari pāri iet!

Ar mērķi iemācīt bērniem, ko drīkst un ko nedrīkst darīt bīstamās situācijās, Krāslavas novada PII „Pīlādzītis”  no 2. līdz 8. februārim tika organizēta „Drošības un veselības nedēļa”.

Otrdien iestādes koridorus un grupas  rotāja bērnu zīmējumi un aplicējumi, kuros tika attēloti ugunsdzēsēji, policisti, ārsti, glābēji  un dažādi sižeti, piemēram, par ceļu satiksmi. Izstādes darbos audzēkņi attēloja, kas var notikt ja bērni nav piesardzīgi.

Trešdien 4-6- gadīgiem bērniem tika organizēta multfilmu demonstrēšana par drošības tēmām, piemēram: „Boleks, Loleks un ugunsgrēks”, „Suns Rekss – glābējs”, „Ceļu satiksmes noteikumi”. Pēc pasākuma skolotājas akcentēja bērnu uzmanību uz to, kāda multfilmu varoņu rīcība bija nepareiza un kāpēc, ko vajadzēja darīt šādās situācijās. 

Ceturtdien 5 - 6- gadīgiem bērniem bija iespēja noskatīties mācību videofilmu „Lai dzīvo bērni”. Filmas sižetā pirmsskolēniem saprotamā līmeni tiek skaidrots par bīstamām situācijām dabā, mājās un apkārtnē. Pēc filmas noskatīšanās ar bērniem tika vēlreiz pārrunāts sižets un izdarīti secinājumi par to, kāda uzvedība ir nepareiza un dzīvībai bīstama, kādas sekas var būt. 

Piektdien  lielākiem bērniem bija organizēti veselības un sporta svētki svaigā gaisā „Sniega prieki”. Pasākuma mērķis bija bērnu rosināšana ievērot veselīgu dzīves ritmu, radināt pie aktīvas atpūtas. Pasākumu vadīja Ziema un Rūķis, viņi aicināja bērnus piedalīties komandu sacensībās un stafetēs, piemēram: slēpot ar paštaisītām slēpēm no plastmasas pudelēm, sacensties virves vilkšanā, sēžot uz ragaviņām, spēlēt hokeju u.c. Ar visiem uzdevumiem bērni veiksmīgi tika galā, par ko komandas saņēma balvas un cienastu – siltu tēju un garšīgas pankūkas.   


Pirmdien bērni piedalijās svētkos „Drošības ābece”. Sacensības bija par dažādām tāmām – gan par ugunsdrošību, gan par drošību uz ūdens, gan par ceļa satiksmes noteikumiem u.c. Pasākumā mērķis bija praktiski izspēlēt rīcību nelaimes gadījumos, lai reālajā dzīvē bērni zinātu, kā uzvesties atkarībā no situācijas. Piemēram, katrs bērns teorētiski zināja, ka ugunsgrēka gadījumā vajag zvanīt „112”. Bet kad vajadzēja to izdarīt rotaļu situācijā, dažiem bērniem uztraukums traucēja izpildīt visu precīzi: viņi kļudījās telefona numurā, vai aizmirsa nosaukt adresi u.c. Vēl visi bērni izmēģināja, kā var glābties, rāpojot līdz rezerves izejai un kāpjot pa glābšanas kāpnēm; šķērsoja ielu, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus; izmēģināja ātri uzvilt glābšanas riņķi u.c. Nobeigumā komandas saņēma diplomus un nelielas balvas. 


„Drošības nedēļas” ietvaros „Pīlādzīša” audzēkņi teorētiski un praktiski apguva informāciju, kā nenonākt bīstamā situācijā un izvairīties no briesmām.

PII „Pīlādzītis” metodiķe  J.Vorošilova

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook