Donoru diena Krāslavā

VADC Latgales filiāle informē, ka 2009. gada 21. oktobrī tiek organizēta donoru diena Krāslavā! Donori ir gaidīti poliklīnikas telpās no plkst. 9.00-12.00!

Šogad tā ir ceturtā reize, kad tiek rīkota donoru diena, un kopš gada sākuma Krāslavā ir ziedotas 275 devas asiņu, kas palīdzējušas daudziem atgūt veselību. Īpaši tiek gaidīti rēzus negatīvo asins grupu donori, jo tieši šo asiņu pašlaik pietrūkst.

Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

Liels lūgums pievienoties asins donoru kustībai un palīdzēt daudziem atgūt veselību!

ATGĀDINĀM!

Par asins donoru var kļūt ikviens 18 līdz 65 gadus jauns cilvēks, kura svars ir ne mazāks par 50 kilogramiem un kurš pirms asins nodošanas nav lietojis alkoholu un smēķējis. Asins nodošanas un iepriekšējā dienā jāizvairās no trekniem ēdieniem un alkohola, bet stundu pirms procedūras nedrīkst smēķēt (plašāku informāciju var atrast VADC mājas lapā – www.vadc.gov.lv).

Ikviens donors pirms asins nodošanas saņem brokastu paciņu viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas saņem trīs latu kompensāciju pusdienām. Saskaņā ar darba likumu (74.p), iepriekš paziņojot darba devējam par asins nodošanu, donoram pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu vai pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.

 

Maruta Krustāne

VADC LF sabiedrisko attiecību speciāliste

(tālr. 64605850)

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook