Botāniskais ceļojums apkārt zemeslodei

Pateicoties iniciatīvai "Latvijas skolas soma" Robežnieku pamatskolas 6.-7. klašu skolēniem bija lieliska iespēja doties mācību ekskursijā uz Rīgu. Pa ceļam mēs apmeklējam Nacionālo Botānisko dārzu Salaspilī.

Dārza dendrārijs ir viens no lielākajiem Ziemeļaustrumeiropā ar vairāk nekā 3950 kokaugu sugām, formām un šķirnēm. Mūsu ceļš veda pie stikla mājas. Skolēniem un skolotājiem paveicās apskatīt Botāniskā dārza oranžērijas kolekcijas, kur ir aplūkojami aptuveni 1700 augu taksoni (dzīvo organismu pakārtotās grupas) no visiem kontinentiem, izņemot Antarktīdu.

Oranžērijas lepnums ir sukulentu kolekcija – agaves, kaktusi, alvejas – kuru priekšā skolēni nofotografējās visi kopā. Pārsteidza tropu augu kolekcija, kura atgādināja zaļus džungļus un kaktusu kolekcija, kurā ir vairāk nekā 500 dažādību. Mācību nodarbības laikā skolēni pētīja augu nosaukumus un meklēja atbildes uz āķīgiem jautājumiem. Mēs visi nožēlojām tikai vienu: lai apskatītu augu kolekcijas, vajag vairākas dienas, bet mūsu rīcībā bija tikai 2 stundas.

Tālāk mēs devāmies uz Dzelzceļa muzeju, kur “braucot”  sapņu ekspresī varējām iejusties pasažiera, lokomotīves vadītāja, pārmijnieka vai stacijas dežuranta lomā.

Un netālu no muzeja atrodas Latvijas Nacionālā bibliotēka, kur mēs tālāk arī devāmies. Skolēnus pārsteidza ēkas greznums un grāmatu daudzveidība.Tur ir vairāk nekā 4 miljonu vienību lielais krājums, kas aptver visas zinātņu nozares. Bibliotēkas lasītājiem pieejamas arī retās grāmatas, rokraksti,  māksla un mūzika, skaņu ieraksti,  kartes u.c.

Tā katrs no mums varēja sajust sevi kā daļu no bezgala lielās, skaistās un daudzveidīgās pasaules. Paldies organizatoriem par šo lielisko iespēju!


Ludmila Boločko
Ruta Gutovska

 

Dalīties Twitter     Dalīties Facebook